Генії відділу маркетингу Барбі —  відкриття феномену нового кіно

Генії відділу маркетингу Барбі — відкриття феномену нового кіно

10 хвилин

Змiст

До офіційної прем’єри довгоочікуваного фільму “Барбі” залишилося всього декілька днів і його просування, як і раніше, є яскравим маркетинговим прикладом. Чим ближче дата релізу фільму, тим сильніше йде завантаження на маркетинговий двигун компанії, значною мірою спираючись та емпіричний та партнерський маркетинг. У Mattel, компанії, що створила фільм і легендарну ляльку, є вагомі причини так багато інвестувати в успіх фільму.

У компанії є все, щоб сяяти — один із найвідоміших кольорів бренду у всьому світі, безліч партнерських відносин, навіть, використання ШІ та інше.

Як все починалося?

Ще у грудні 2022 року Warner Bros. на YouTube опублікувала перший тизер «Барбі» у стилі “Космічної одіссеї 2001 року” Стенлі Кубрика.

Сам трейлер досить нечіткий та не зрозумілий. Окрім знайомства з головними героями фільму, тизер розкриває кілька деталей фактичного сюжету, щоб викликати інтригу у глядачів.

У квітні 2023 року, за кілька годин до виходу офіційного трейлера, у Твіттері було опубліковано офіційні фото акторів. Кожне зображення містить стилізовану графіку кожного персонажа Барбі та їх рід занять.

Після випуску офіційного трейлера та зображень, Warner Bros. запустила Barbie Selfie Generator, сайт на основі штучного інтелекту, який дозволяє користувачам розміщувати свої власні фотографії у стилі Барбі, які можна поширити у Твіттері та у інших соціальних платформах. Також був створений Барбі фільтр у TikTok.

Сама ідея фільму зародилася ще у 2014 році, спочатку фільм хотіла зняти компанія Sony з акцентом на фемінізм. Але згодом, Warner Bros. взялася за цей проєкт. До речі, після появи перших кадрів Марґо Роббі та Раяна Ґослінґа у неоновому одязі на початку 2023 року, фільм викликав неабиякий резонанс та обговорення в соцмережах.

Читайте також:  Новинки від Meta — AI Sandbox та «Advantage+ Shopping Campaigns»

Мабуть, більшість з нас гралися з Барбі. Але факт у тому, що маркетингова кампанія націлена на те, щоб зацікавити як молоде покоління, так і дорослу аудиторію. Як зараз кажуть у народі: «Диявол багато працює, але команда маркетингу фільму про Барбі працює ще більше». І ми можемо багато що в них навчитися.

Барбі — один із найсильніших брендів у світі

Цей бренд можна впізнати всього за кольором. Вам не потрібно бути покупцем бренду, щоб зрозуміти, що певний відтінок рожевого представляє культову ляльку Барбі від Mattel. Маркетингова команда фільму про Барбі розуміє це і вміло користується цим.

Рекламний щит, що складається лише з рожевого прямокутника та дати. Проте, всі точно знають, що це означає.

Фото взято з простору інтернету

Успіхи та невдачі Mattel

Барбі — це бренд з більш ніж шістдесятирічною історією, яка сповнена не тільки успіхами, але й боротьбою з труднощами.

Зокрема, Барбі — це бренд, який мав багато критики та скандалів.

Хоча він спрямований на те, щоб надихнути дітей уявити себе лікарями, космонавтами чи політиками, він зіткнувся із серйозною критикою за пропаганду нереалістичних стандартів тіла та потенційний негатвний вплив на самооцінку дітей. З цим можна погодитися, адже Барбі має неприродну пропорціональність тіла: тонка талія, довгі ноги, худорлява статура тіла з великими пишними грудьми, білий колір волосся тощо.

Відбувся “феномен Барбі”, жінки видаляли собі ребра, носили роками корсети, аби мати таку ж тонку фігуру як у Барбі, відбілювали волосся, робити пластичні операції тощо.

Читайте також:  Адаптивна пошукова реклама (RSA): використання ШІ в рекламі

У 2016 році Mattel представила нову лінійку Барбі з різними типами статури. Однак для цього їм знадобився деякий час, щоб “відродитися”. Як ми вже казали, Барбі — це один з найсильніших та суперечливих брендів. Чи вирішив відділ маркетингу цю проблему? Як сміливо заявляє офіційний трейлер фільму: “Якщо ви любите Барбі, цей фільм для вас. Якщо ви ненавидите Барбі, цей фільм також для вас”.

Партнерство у Метавсесвіті та ігровому всесвіті

Бренд Forever 21 у партнерстві з легендарною лялькою не лише запустила лінію одягу у звичайних магазинах, а й відтворила її у віртуальному світі Roblox. Разом вони запустили конкурс, у якому переможець та його стиль одягу буде відтворено на платформі онлайн-ігри.

Xbox також створив свої продукти у стилі Барбі. Ігрова консоль, що належить Microsoft, не тільки проведуть конкурс, який відбудеться 10 липня 2023 року, в якому один щасливий переможець отримає рожеву консоль, що буде розміщена в міні-копії Будинку мрії Барбі.

Як додаткові призи Xbox надасть десять інклюзивних ляльок Барбі, одягнених у брендоване вбрання Xbox Gear.

А гравці Forza Horizon 5 також матимуть змогу отримати внутрішньоігрову копію Барбі та машини Кена з фільму.

Цікавинки для дорослих у стилі Барбі

Ось приклади того, які тактики використовуються маркетинговою командою Барбі.

  • У той час, як на сайті Airbnb з’явились оголошення про оренду “Будинку мрії” Барбі, який оформлений у стилі Кена з великим басейном, танцмайданчиком та рожевими стінами, фотожурналіст Джон Шрайбер опублікував у Твіттері відео цього будинку. Орендувати будинок можна буде з 17 липня.
  • Якщо ви захочете щось більш бюджетне, то організований спеціальний тур для фанатів Барбі Architectural Digest з Марго Роббі образі та одязі Барбі, яка проведе вас по Дому мрії з фільму.
Читайте також:  Чи мертвий NFT?

Навіть прес-конференції були присвячені рекламі — деякі журналісти брали інтерв’ю у акторів у готелях, які були оформлені у стилі Барбі.

  • Багато брендів випускають одяг з рожевим логотипом Барбі й віддають шану її прекрасному стилю. Бренд Aldo випустив лінію взуття та сумок у рожевих та сріблястих тонах з додаванням сердець та блискіток, кожна річ запакована у стилі Барбі.
  • Тематична реклама Барбі для страховки автомобіля Progressive.
  • Смак замороженого йогурту в стилі Барбі в Pinkberry
  • Ароматична свічка “Будинок мрії” “Туга за домом”
  • Фірмові бьюті-колаборації з косметикою NYX.
  • Круїз на човні Барбі в Бостоні.
  • Мoon Oral Beauty оголосила про колаборацію зубної щітки та зубної пасти в стилі Барбі.

Багато компаній почали співпрацювати з Барбі, у статті наведені лише декілька прикладів, але ці колаборації настільки помітні, що породили багато кумедних мемів у Твіттері.

У Mattel, компанії, яка створила фільм і легендарну ляльку, є вагомі причини так багато інвестувати у просування цього фільму, бо прогнозують, що його касові збори можуть сприяти зростанню акцій та прибутку компанії Mattel. Це критичний час для компанії, яка прагне подолати торішній спад прибутку, викликаний інфляцією.

Хочеш знати більше про digital?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Cвіжі публікації

Чи мертвий NFT?

Чи мертвий NFT?

Чому контент-маркетинг важливий для вашого бізнесу?

Чому контент-маркетинг важливий для вашого бізнесу?

Чим для маркетологів будуть корисні нові функції Х?

Чим для маркетологів будуть корисні нові функції Х?

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: