Интернет-маркетинг

Дослідження онлайн-покупок від Adobe в святковий сезон 2019

Все більше споживачів надають перевагу онлайн-покупкам як замість походу в магазин і як доповнення до нього, згідно з шостим щорічним звітом Adobe напередодні святкового сезону. 

Для аналізу трильйонів відвідувань різноманітних сайтів США і 55 мільйонів унікальних продуктів, для визначення тенденцій онлайн-покупок на кінець року була використана система Adobe Analytics. Основний висновок: частка онлайн-покупок в цьому році продовжить зростати, зокрема з мобільними пристроями, особливо у святковий сезон.

Ось основні тези дослідження:

Інтернет-магазини досягнуть нових максимумів

ADI прогнозує, що 143,7 млрд доларів витратяться онлайн під час святкових днів у цьому році. Це означає, що 1 долар, з кожних 5 витрачених з листопада по грудень, буде витрачений онлайн. І становитиме 14,1% від загального річного зростання проти 16,5% аналогічного періоду 2018 року.

Однак, варто зазначити, що зростання електронної торгівлі як і раніше випереджає загальне зростання роздрібної торгівлі (14,1% проти 4%). ADI також прогнозує, що це буде перший рік, коли кожен день в листопаді та грудні онлайн-витрати перевищуватимуть 1 млрд доларів.

По прогнозах, майже 20% — 29 млрд доларів — від загальної суми витрат за двомісячний період будуть припадати на Кібертиждень, тобто п’ять днів, починаючи з Дня подяки та закінчуючи Кіберпонеділком. Як завжди, Кіберпонеділок стане найбільшим днем для покупок в Інтернеті, а ADI прогнозує, що витрати становитимуть 9,4 млрд доларів, що на 18,9% більше ніж у минулому році. Очікується, що онлайн витрати в Чорну п’ятницю становитимуть 7,5 млрд доларів, а це на 20,3% більше, ніж в минулому році. В День подяки американці, як очікується, витратять 4,4 млрд доларів в Інтернеті, що на 19,5% більше, ніж у 2018 році. 

“Ми прогнозуємо, що основні дні онлайн-покупок — День подяки, Чорна п’ятниця та Кіберпонеділок будуть безпрецедентними”,- сказав Джейсон Вуслі, віцепрезидент по комерції, продуктах і платформах Adobe. “Ми рекомендуємо ритейлерам зосередитись на розпродажі в Інтернеті у святкові дні, пропонуючи покупцям індивідуальні, цілісні та незабутні онлайн-пропозиції та досвід”. 

Читайте також:  15 цікавих фактів про діджитал тренди 2020 року

Оскільки святковий період покупок 2019 року є коротшим ніж в минулі роки — між Кіберпонеділком (2 грудня) і Різдвом, на шість днів менше ніж у 2018 році, за прогнозами ADI, роздрібні торговці почнуть свої продажі раніше, ніж зазвичай. Години розпродажів будуть проходити з 19.00 до 23.00 в Кіберпонеділок. Фактично, ці чотири години складуть 30% від доходу Кібер-понеділка, а конверсія майже подвоїться в цей період, згідно з ADI. 

Американці витрачатимуть більше зі своїх мобільних телефонів

Ритейлери вже давно жаліються на розрив у доходах. Люди переглядають товари на своїх телефонах, але, як правило, купують через десктоп. Але цього святкового сезону майже 36% продажів електронної комерції здійснюватиметься зі смартфонів (збільшення долі на 20% проти минулого року). Передбачається, що відвідування роздрібних сайтів зі смартфонів становитиме 57%, що на 11% більше, ніж у попередньому році. 

ADI прогнозує, що на смартфони буде припадати 47% загального зростання продажів в період свят, а американці витратять на 14 млрд доларів більше, ніж у 2018 році, здійснюючи покупки через мобільні телефони.

За прогнозами ADI, це Різдво буде першим в історії, коли споживачі будуть купувати більше зі своїх мобільних пристроїв, ніж з настільних комп’ютерів. 

Смартфон — це величезна можливість для ритейлерів в цьому році. Вони повинні оптимізувати роботу з мобільними пристроями, а також використовувати контекстну інформацію, якою покупці діляться, коли користуються ними. Такі речі, як місцеположення або типи товарів, які споживачі частіше купують з мобільних пристроїв, можуть слугувати орієнтиром для угод і унікальних пропозицій.

Також ADI прогнозує, що споживачі частіше здійснюватимуть невеликі покупки через смартфон, ніж з настільного комп’ютера. Покупки, які вимагають ретельніших досліджень (наприклад, меблі, електроніка та побутова техніка), частіше всього робитимуться з десктопа, в той час, як товари для дітей та немовлят, іграшки та квіти частіше купуватимуться з мобільних пристроїв.

Читайте також:  Топ-25 сайтів Уанета за липень 2019

Покупки онлайн, самовивіз — офлайн

Тенденція покупок в Інтернеті з самовивозом з магазину в ці свята буде тільки зростати, тому що в цьому році було розміщено на 39% більше замовлень з самовивозом, ніж у попередньому. Фактично, 37% опитаних сказали, що планують використовувати функцію самовивозу і в цьому святковому сезоні.

Клієнти з більшою ймовірністю будуть обирати подібну опцію на передріздвяному тижні, що може призвести до зростання виторгу продавців, що пропонують таку послугу, аж на 19%. 

Покупка онлайн, самовивіз офлайн — це спосіб привабити людей до магазину, який дає ритейлерам чудову можливість подумати про цікаві, персоналізовані способи збільшення продажів. Якщо до вас приїде хто-небудь, щоб придбати чохол для телефону, ви можете запропонувати йому зарядний пристрій або інший аксесуар.

Паралельно споживачі підтвердили, що готові витратити більше в магазині в процесі самовивозу товарів. 82% постійних користувачів цієї послуги заявили, що скоріш за все вони купуватимуть додаткові товари при отриманні своїх онлайн-замовлень.

Гіганти електронної комерції продовжують зростати

Найбільші гравці в електронній комерції впевнені, що їхні доходи зростуть приблизно на 65% в період святкових покупок в листопаді та грудні, в той час як невеликі роздрібні продавці сподіваються на 35% зростання онлайн-доходів.

Цьому є цілком зрозуміле пояснення: у гігантів електронної комерції є можливості, щоб заплатити за масову рекламу, в той час як дрібні торговці залежні від органічних засобів залучення трафіку, таких як соціальні мережі та пошук. Тому гіганти електронної комерції з більшою ймовірністю конвертують відвідувачів в цей святковий сезон на 32%, у порівнянні з 23% для невеликих магазинів. Більші компанії також мають на 19% більшу долю трафіку електронної пошти, ніж малий та середній бізнес. 

Читайте також:  Шість порад до сезону святкових розпродажів

Згідно з опитуваннями, трьома основними причинами, через які користувачі вирішили зробити покупку в меншому роздрібному магазині є:

  • Якість продуктів, що продаються (53%);
  • Унікальні пропозиції (48%);
  • Унікальний клієнтський досвід (46%).

Розкриття цих трьох пунктів через медіа-стратегію буде ключовим для малих та середніх ритейлерів в період святкового шопінгу.

Найпопулярніші іграшки сезону

Ніхто не очікує свят більше, ніж діти. В Америці вони прагнуть таких подарунків як Owleez, Blume Dolls, Candy Locks, LoL Surprise OMG Swag, Fashion Doll та Kindi Kids. В ігровій категорії Nintendo Switch Lite і SEGA Genesis Mini стануть обов’язковими приставками з іграми, такими як Pokémon Sword і Pokémon Shield, Shenmue 3, Star Wars Jedi: Fallen Order, Death Stranding і COD: Modern Warfare. 

Більшість витрат на електронну комерцію прийде з ринків з високим доходом

Прогнози ADI говорять, що ринки з високим доходом будуть залучати на 40% більше відвідувань сайтів електронної комерції. Але ринки з низькими доходами як і раніше надають більші можливості, особливо під час кібер-тижня. Саме тоді середня вартість чека для ринків з низьким доходом ($163) зростатиме більше ніж для ринків з високим доходом ($157). 

Згідно з даними ADI, понад 75% витрат на електронну комерцію у святкові дні традиційно припадає на особисті речі. На ринках з низьким доходом витрати зміщуються в сторону ЗМІ та розваг, в той час як ринки з високим доходом зміщують витрати в сторону таких товарів, як брендовий одяг і аксесуари. 

Роздрібні торговці, які персоналізують угоди та створюють унікальні пропозиції для споживачів на основі вивчення їхніх уподобань, демографічних даних, виграють в цей святковий сезон. У споживачів забагато варіантів здійснити вигідні покупки. Але персоналізація допоможе продавцям вигідно виділитись. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!Попередня стаття

Нові візуальні можливості Google

Наступна стаття

Ринок реклами – Рада дозволила порівнювати в рекламі свій товар з продукцією конкурентів