The Manifest визнав UAMASTER глобальним лідером із найбільшою кількістю відгуків у 2024 році
Оновлення YouTube Ads: Розширення монетизації Shorts
Як другий термін Трампа вплине на соціальні платформи?
7 хвилин
29 листопада завершилися «Чорна п’ятниця», день грандіозних розпродажів, який проходить у всьому світі. З ранку п’ятниці американці шикувалися в довгі черги в торгових центрах, щоб купити товари за нереально низькими цінами.
Найбільше в “Чорну п’ятницю” в Америці скуповують побутову техніку та гаджети. В одному з найбільших торгових центрів Нью-Йорка до розпродажів готувалися декілька місяців. Там спеціально до цього дня збільшили кількість персоналу та роздавали купони на знижки. Дисконт продавці обіцяли до 90%. Європейці ж реагують на «чорні» знижки спокійніше та стриманіше.
В Україні розпродажі «чорної п’ятниці» з’явилися лише кілька років тому. Попри те, що покупців в торгових центрах було більше звичайного, знижки, які пропонували бренди, дуже скромні. Знижки на одяг були всього 20% -30%. Лише на деякі речі літніх колекцій — до 50%.
Найбільший провайдер знижок у світі – Picodi, провів дослідження змін тенденцій останніх років Чорної п’ятниці в Україні. Кілька останніх років вона перетворилася в глобальний марафон знижок, який в Україні починається найчастіше вже в четвер і триває до кінця календарного тижня, а то й місяця. Багато магазинів в пошуку клієнтської уваги проводять так званий presale (підготовку до розпродажу) вже з понеділка. Проте, пік призначеного для користувача трафіку в більшості країн фіксується в один і той же день.
Дані Google Trends показують, що третина (33,3%) всіх тижневих інтернет-запитів, пов’язаних з Black Friday в Україні, припадає саме на п’ятницю, хоча зацікавленість розпродажем поступово зростає вже з понеділка; на четвер припадає 24,7% запитів цього тижня, що теж є досить високим показником. До суботи активність падає до рівня вівторка. Ця тенденція властива не тільки Україні.
Опитування, проведене Black-Friday.Global у 2018 році, показало, що про існування Чорної п’ятниці поінформовано вже 88% українців. Опитані знають, що розпродаж проводиться восени, однак не всі могли назвати точну дату. Очевидно, саме цим можна пояснити збільшення інтересу до акції вже в жовтні, як показують дані Google Trends.
Внутрішні дані Black-Friday.Global за 2018 рік в Україні показують зростання продажів на 410% в порівнянні зі звичайним днем. І такі цифри зовсім не рідкість: схожі дані зафіксовані в Аргентині та Малайзії. У Польщі відзначається зростання на 979%, у Фінляндії — на 1130%, в Казахстані — понад 1600%, в Австрії – 3000%.
На відміну від США, в інших країнах не заведено брати вихідний в «Чорну п’ятницю». У різних країнах показники активності онлайн-покупців в цей день нехай незначно, але відрізняються. Багато магазинів роблять розсилки про початок розпродажів вже протягом робочого дня. Так чи інакше, можна говорити про рівномірну активність користувачів в Україні з 09:00 до 21:00, а година пік припадає на полудень – 7,28% денного трафіку (у всякому разі, такі дані зафіксовані у 2018 році).
У свою чергу в деяких країнах, таких як Туреччина, Фінляндія, Греція, Сінгапур і Гонконг, «Чорна п’ятниця» – це довгоочікувана подія. На це вказує факт, що більшість покупок здійснюються відразу після настання півночі.
Попередній досвід показує, що середня знижка по Україні в день розпродажів зовсім незначно зменшилася (з 66% у 2017 році до 64% у 2018). Цікаво, що ці цифри практично збігаються зі знижковими очікуваннями українців в цей день (62%). Найбільше сподівань на «Чорну п’ятницю» покладають в Білорусі, Греції, Перу і Казахстані. На жаль, в цих країнах жителі чекають знижок, які на 8-10% перевищують можливості місцевих магазинів. Моніторинг ринкової ситуації в Україні, Нігерії, ПАР і на Філіппінах показав, що в цих країнах ритейл може запропонувати несподівано високі знижки, які покупці, швидше за все, не очікують.
Згідно з опитуванням Picodi, 77% користувачів-жінок збираються брати участь в Чорній п’ятниці (на 15 п.п. більше, ніж користувачів-чоловіків). Але в середньому і чоловіки, і жінки купують в цей день приблизно однакову кількість товарів: 3,5 і 3,4 одиниці. Однак чоловіки витрачають більше жінок: 4165 грн проти 2557 грн.
38% українців зазначають, що вже визначилися з покупкою і знають, що придбають. Відомо також, що в середньому на одного учасника розпродажів припадає 3,8 куплених товарів. Статистика останніх років показує, що в Україні в першу п’ятірку входять наступні категорії: одяг, взуття, побутова техніка, електроніка та косметика з парфумерією. Загальносвітова тенденція така, що, дійсно, найпопулярнішими в «Чорну п’ятницю» товарами є одяг і взуття (і взагалі товари фешн-індустрії).
Проте в деяких країнах пальма першості належить електроніці. Такі дані платформа Black Friday.Global зафіксувала в Бразилії, Швейцарії, Індії, Малайзії та Румунії. Жителі Нігерії (відповідно до первісної традиції розпродажів в США) купують в цей день насамперед побутову техніку.
Українці планували брати участь у розпродажах як в інтернет-магазинах, так і в торгових центрах міста, при цьому ті з них, хто не обмежувався одним каналом, готові були витратити 3139 гривень. Це приблизно 121 долар США.
Rozetka пропонувала оформити послугу безкоштовної доставки на рік Rozetka Premium за акційною ціною -50%.
На сайті F.ua Чорна п’ятниця тривала до 1 грудня. Обіцяли до -80% на товари у всіх категоріях.
У магазині Moyo знижки почалися з 18 листопада та тривали до 1 грудня.
Мережа «Цитрус» обіцяли знижки до -70% і бонус 100 грн за реєстрацію в додатку.
LeBoutique обіцяли товари зі знижкою до 90%. Акція тривала з 29 листопада по 1 грудня.
Kasta почала розпродаж також з 18 го листопада. Відомий маркетплейс обіцяв знижки до -90%.
Розпродажі в інтернет-магазині «Епіцентру» почалися задовго до 29 числа: з 11 листопада онлайн-покупці могли скористатися знижками.
Дані Black-Friday.Global показують, що більша частина покупців з України (53,4%) охочіше здійснюють онлайн-покупки в «Чорну п’ятницю» через телефон, 41,6% через комп’ютер і всього лише 4,9% через планшет.
Менше українців в «Чорну п’ятницю» планували витратити жителі Туреччини ($81), Філіппін ($68), В’єтнаму ($83). Найменше готові витрачати в Пакистані ($35). Можливості жителів інших країн обмежуються тільки фантазією. У доларовому еквіваленті більше інших на Black Friday витрачають жителі США, Великобританії, Ірландії, Арабських Еміратів і Саудівської Аравії.
У списку країн де переважає desktop-трафік в день акції виявилися Чехія, Швейцарія, Португалія, Швеція, Словаччина, Польща, Бразилія, Гонконг і ПАР.
Джерелом статистичних даних стали інтернет-платформа знижок Picodi.com, що існує з 2010 року, і портал Black-Friday.Global, який присвячений розпродажу «Чорної п’ятниці» та доступний користувачам з 2018 року. У матеріалі використані результати опитування, проведеного влітку 2018 року серед респондентів з 55 країн.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
Послуги digital маркетингу для середнього та великого бізнесу. Digital стратегія. Performance маркетинг. Веб-аналітика.
Ми зосереджені на створенні креативних стратегій, бренд-комунікацій, нестандартних механік і діджиталу.
School of Digital Advertising UAMASTER – навчаємо новим цифровим дисциплінам. Переходь на сайт і знайомся з програмою курсу "Digital маркетинг"
Професійне налаштування Google Analytics 4 Коректний збір даних в GA4. Зрозуміла та корисна звітність.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: