Реклама в інтернеті для малого бізнесу: що можна зробити власноруч вже зараз

Реклама в інтернеті для малого бізнесу: що можна зробити власноруч вже зараз

6 хвилин

Змiст

Реклама сайту виконує одну з найважливіших функцій будь-якого бізнесу в інтернеті. 97% користувачів дізнаються про місцеві підприємства онлайн частіше, ніж будь-де. 
Ми вже давали список рекомендацій для онлайн просування малого і середнього бізнесу. Цього разу пропонуємо оновлений матеріал про те, як підприємствам власноруч проводити цифрову трансформацію.

Додайте інформацію про вашу компанію на Google Мій Бізнес

Надайте повну інформацію: вкажіть години роботи, методи оплати, додайте фотографії, відео та додаткові дані. Розширені відомості про вашу компанію в пошукових системах привертають увагу та незамінні для геозалежних бізнесів — магазинів, кафе, ресторанів, СТО. У Google Мій бізнес можна легко створити й оновлювати профіль компанії. Користувачі будуть бачити вашу компанію на картах та у видачі пошуку.

Веб-сайт

Сайт вашої компанії або продукту виконує основне завдання бізнесу (продажу) тільки якщо він зрозумілий і простий для відвідувачів.

Перевірте швидкість завантаження сайту. Вона не повинна перевищувати 4 секунди. Якщо ваш сайт відкривається за 4 секунди або менше, ви отримуєте максимальну кількість конверсій. При збільшенні часу завантаження, коефіцієнт конверсій падає. Перевірити можна з цим інструментом: PageSpeed

Більшість пошуків в Google виконується на мобільних пристроях, тому важливо, щоб сайт був оптимізований для мобільних гаджетів. Мобільний сайт також може бути корисним для SEO, тому що пошукові системи, такі як Google підвищують рейтинг, якщо у вас є мобільна версія. Безкоштовно протестувати ваш сайт можна за допомогою цього інструменту.

Блог

Щоб почати вести блог, ви можете використовувати недорогий або безкоштовний інструмент для створення сайтів, а також використати один з їхніх шаблонів. Навіть якщо ви публікуєте лише один раз на тиждень, це поліпшить видимість вашого сайту в Інтернеті та допоможе вашим потенційним клієнтам дізнатися, чому вони повинні довіряти вашій компанії. Якщо ви плануєте писати свої пости самостійно, ознайомтеся з порадами по написанню для початківців.

Читайте також:  87% B2B-компаній не використовують увесь потенціал даних про наміри покупців

Почавши писати, ви можете додати заклик до дії у своїх повідомленнях, щоб відвідувачі могли підписатися на ваш блог і отримувати електронні листи. Це відмінний спосіб почати збирати потенційних клієнтів і надавати інформацію, якщо вони ще не готові щось у вас придбати. 

Насамперед після створення сайту з блогом та налаштування веб-аналітики, компаніям малого і середнього бізнесу слід інвестувати в такі базові інструменти інтернет-реклами як: 

Еmail маркетинг

Надсилання електронних листів є ефективним і дешевим інструментом продажів. Email-маркетинг можна використовувати як у випадку дорогих, «складних», так і для повторних продажів в мас-маркеті. Існує кілька якісних і умовно безкоштовних сервісів для автоматизації e-mail розсилки. Нагадуйте про ваш продукт і вашу компанію покупцям, питайте їхню думку, радьтеся про запуск нових продуктів. Залучення споживачів підвищує лояльність бренду і продажу.

Акаунти у соціальних мережах

Соціальні мережі перетворилися на потужний бізнес-інструмент. Вони можуть допомогти вам збільшити трафік, підвищити рейтинг в пошукових системах і залучити потенційних клієнтів.

Цілей присутності бізнесу в соцмережах може бути декілька:

  • підтримувати зв’язок зі своїми клієнтами;
  • отримати новий канал продажів;
  • підвищити впізнаваність бренду.

На Facebook ви можете створити бізнес-сторінку, щоб люди могли знайти ваше місце розташування та години роботи.

Успішна спільнота повинна регулярно наповнюватись якісним контентом та мати зворотний зв’язок з підписниками. Найкраще з цим завданням впораються pr- або smm-менеджер.

Веб-аналітика

Якщо ви ніколи не створювали веб-сайт раніше і не знайомі з технічними елементами, існує безліч безкоштовних інструментів і послуг, які допоможуть вам почати роботу. Використовуйте Google Analytics – це безкоштовно та дозволяє легко відстежувати інформацію про відвідувачів.

Читайте також:  Google викликають до суду у Великобританії: позов від паблішерів про збитки на 16,3 млрд USD

Код системи веб-аналітики повинен бути встановлений на сайті до запуску рекламних кампаній (РК). Ефективність вашої РК багато в чому залежить від грамотної веб-аналітики. Маркетологу слід витрачати на неї не менше 10-15% робочого часу. Якщо в штаті вашої компанії немає інтернет-маркетолога – доручіть аналіз професіоналам. Найчастіше щомісячні витрати на такого фахівця незрівнянно вище вартості послуг агенції за виконання такого завдання.

Експерименти

Виділіть 10-15% рекламного бюджету на експерименти: ви зможете протестувати нові канали, попрацювати з новими інструментами та ідеями й таким чином збільшити ефективність вашої інтернет-реклами. Тож, якщо вас цікавить нова соціальна платформа або нова маркетингова тенденція, не бійтеся експериментувати.

Інтернет-агентство

Якщо ви не розбираєтеся в технічних питаннях, але впевнені, що хочете просувати свій бізнес в інтернеті, зверніться до фрілансера або маркетингового агентства. Це ефективний варіант для компаній, які вже мають веб-сайт, але потребують певного оновлення та SEO, або просування в соціальних мережах.

Навчання персоналу

Надішліть вашого співробітника на курс інтернет-маркетингу, щоб він вивчив можливості та особливості застосування всіх інструментів інтернет-реклами.

Наостанок

Золоте правило: інтернет-реклама потребує постійного управління в процесі її розміщення, інакше розмови про ефективність не мають сенсу. Все це буде працювати за умови контролю на кожному етапі продажу. Тому вам також знадобляться системи відстежування і прослуховування дзвінків (технологія calltracking), моніторингу заявок, дослідження за методом «таємний покупець».

Хочеш знати більше про рекламу?

Підписуйся на нашу розсилку, щоб першим
отримувати найцікавіші новини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!Cвіжі публікації

Google Analytics 4 vs Universal Analytics. У чому різниця?

Google Analytics 4 vs Universal Analytics. У чому різниця?

Що очікувати маркетологам від нового СЕО Twitter Лінди Яккаріно

Що очікувати маркетологам від нового СЕО Twitter Лінди Яккаріно

Як підвищити ефективність рекламних оголошень в Google Ads для збільшення продажів

Як підвищити ефективність рекламних оголошень в Google Ads для збільшення продажів

Статті по цій темі

KPIs в интернет-рекламе: с чего начать отслеживание

KPIs в интернет-рекламе: с чего начать отслеживание

Минус 25% продаж у тех, кто закрывает глаза на мобайл

Минус 25% продаж у тех, кто закрывает глаза на мобайл

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: