“Посилання в коментарі”. Навіщо так роблять у Facebook?
YouTube анонсує 4 нові функції Studio для авторів
Чому різко зросли ціни на рекламу в LinkedIn?
8 хвилин
Інстаграм — один із найефективніших майданчиків для збирання якісних лідів із подальшою конвертацією їх у клієнтів. Для того, щоб аккаунт у Instagram був максимально ефективним і приносив дохід, важливо робити його регулярну перевірку.
Нагадаємо, які профілі є в Instagram:
Що будемо аналізувати?
Аудит аккаунта — докладний аналіз профілю компанії або користувача.
Навіщо будемо проводити аудит?
Аудит аккаунта потрібен для того, щоб:
Спочатку потрібно визначитися з цілями аккаунта. Вони можуть бути досить різними:
• Створення та підтримка певного образу компанії в соціальній мережі. Якщо ви активно використовуєте відразу кілька цифрових інструментів для просування бізнесу (email-розсилки, SEO, контекстну рекламу, PR), то соціальні мережі можуть бути платформою для підтримки зв’язку з аудиторією. У поєднанні з іншими каналами Instagram дає відмінний результат і підвищує лояльність потенційних і наявних клієнтів до бренду.
• Отримання трафіку на сайт. Посилання на сторінки сайту, зазначені прямо в постах, допоможуть вам отримати додатковий трафік і підняти ранжування вашого ресурсу для пошукових систем. Крім того, користувачі, які перейшли на сайт з Інстаграму, можуть зацікавитися іншими товарами та додати їх у кошик.
• Просування особистого бренду. Для всіх, хто займається просуванням своїх послуг, як то бізнес-тренер, викладач іноземної мови, фотограф або косметолог, Інстаграм — чудова платформа для роботи з аудиторією. Корисний і якісний контент у формі порад, лайфхаки та хороші фотографії допомагають залучити підписників і підвищити впізнаваність фахівця серед цільової аудиторії.
• Збільшення охоплення. Бізнесу важливо постійно підвищувати впізнаваність свого бренду серед потенційних клієнтів. Хештеги і ключові слова допомагають привернути підписників.
• Продажі. З деяких пір Інстраграм відмінно справляється із продажами. Це вже можна робити безпосередньо із соцмережі, навіть не маючи свого сайту.
Визначившись із цілями та завданнями аккаунта в Інстаграм, поставте чіткі KPI (параметри щодо виконання кожної цілі):
• якщо ваша мета — збільшення охоплення, визначтеся, скільки користувачів мають побачити пости за певний проміжок часу;
• якщо ваша мета — трафік на сайт, то скільки переходів на сайт повинні зробити користувачі та яку кількість конверсій ви хочете отримати;
• для підтримання образу компанії або просування особистого бренду — визначте, яка кількість лайків, коментарів, звернень від підписників має з’явитися;
• для продажів визначте, скільки продажів повинно здійснитися із сайту або безпосередньо в соцмережі.
На цьому етапі треба проаналізувати зовнішній вигляд профілю, його візуальний стиль. Спробуйте відповісти на такі питання:
1. Чи відповідають фотографія, опис компанії/особистості в профілі, історії й загальний зовнішній вигляд публікацій пропозиціям вашої компанії? Чи показується в профілі вся інформація, яку ви хочете повідомити потенційним клієнтам?
2. Чи відразу зрозуміло відвідувачам, які прийшли у ваш аккаунт, чим займається ваша компанія або ви, як фахівець?
3. Чи відрізняється ваш бренд від конкурентів?
4. Чи є у вашого облікового запису свій унікальний «голос», загальний візуальний стиль, який відразу впізнається?
Проаналізуйте фотографії та тексти постів в Інстаграм:
• єдиний візуальний стиль: користувачам Instagram подобається, коли в профілі компанії відбивається загальний стиль, бренди дотримуються певної, впізнаваної естетики, аккаунт оформлений за єдиними шаблонами. Відвідувачі мають відрізняти вас візуально від схожих компаній.
• різноманітність фотоматеріалів. Одноманітні фотографії — це нудно. Тому шукайте варіанти, експериментуйте. З одного боку — впізнаваність бренду і єдиний загальний стиль, з іншого — різноманітність фотоконтенту.
• Не використовуйте матеріали фотостоків і обробляйте фото занадто. Користувачі Instagram хочуть бачити в стрічці живі фото, без награних осіб. Крім того, товари мають бути схожими на те, що ви продаєте. Занадто відретушовані зображення товарів можуть розчарувати покупця.
• перші 9 фотографій у профілі — найважливіші. Переглядаючи їх, повинно бути зрозуміло, чим займається ваша компанія або ви, як фахівець.
• горизонтальні та вертикальні зображення. Вертикальні відкриваються на весь екран, тоді як горизонтальні займають набагато менше місця в новинній стрічці і, відповідно, виглядають не так красиво.
• довжина текстів. Чим коротший текст, яким ви супроводжуєте фотографію, тим краще. Instagram — візуальна платформа. Обсяг текстів обмежений 2200 символів, але не всі їх дочитують до кінця. Тому краще вкладатися в 1000–1500 знаків.
На цьому етапі потрібно вивчити:
Також треба проаналізувати:
Аудит Інстаграм аккаунта передбачає аналіз інструментів, за допомогою яких ви просуваєте профіль своєї компанії. А саме:
Уся ця інформація доступна в рекламних кабінетах і звітах від блогерів. Якщо співпрацюєте за бартером, теж можете запитати в партнерів звіт про спільний проєкт.
Завершальним етапом аудиту аккаунта в Інстаграм є підбір рекомендацій і складання нового контент-плану для поліпшення профілю компанії на основі інформації, отриманої під час дослідження. Напевно, дотримуючися вищепереліченого плану, ви зможете знайти слабкі місця й перетворити їх у сильні.
Водночас:
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
Послуги digital маркетингу для середнього та великого бізнесу. Digital стратегія. Performance маркетинг. Веб-аналітика.
Ми зосереджені на створенні креативних стратегій, бренд-комунікацій, нестандартних механік і діджиталу.
School of Digital Advertising UAMASTER – навчаємо новим цифровим дисциплінам. Переходь на сайт і знайомся з програмою курсу "Digital маркетинг"
Професійне налаштування Google Analytics 4 Коректний збір даних в GA4. Зрозуміла та корисна звітність.
Для пошуку введіть назву або слово