Дорожня карта Google Ads API на 2025 рік: що очікувати розробникам та маркетологам?
PayPal запускає рекламну платформу PayPal Ads
Meta впроваджує метрику «Перегляди» як основний показник контенту
7 хвилин
Згідно зі статистикою за 2018 рік, у Facebook Messenger працює понад 300 000 чат-ботів, які обмінюються з користувачами 8 мільярдами повідомлень. За прогнозами чат-боти до 2022 року дозволять компаніям заощадити близько 8 млрд доларів. Все це говорить про те, що технологія зараз на підйомі.
Розповідаємо як та в яких сферах ефективно використовувати чат-бот у Facebook Messenger, та що потрібно для його створення.
#1 Часткова автоматизація технічної підтримки користувачів
Боти частково допомагають надавати інформаційну підтримку клієнтам. Для цього необхідно зібрати актуальні питання, систематизувати їх і додати автовідповіді. За допомогою такого автовідповідача відділ підтримки зможе спрямувати людські ресурси на виконання важливіших і складніших завдань. Крім того він доступний в режимі 24/7. А для екстрених питань завжди повинен бути зв’язок з менеджером.
#2 Продажі
За допомогою чат-бота можна продавати товари та послуги. Бот ставить питання та формує персональну пропозицію, спираючись на відповіді. Цей сценарій класно реалізувала компанія з продажу квітів і подарунків 1-800 Flowers. Бот питає у клієнта що той шукає, потім пропонує відповідні товари. А після того, як клієнт визначився з вибором – запитує контакти для доставки. Клієнти можуть додавати контакти отримувача прямо в чаті, що дуже зручно.
#3 Розсилки підписникам
Розсилки в Facebook Messenger показують надзвичайно високу залученість підписників, тому що показник відкриття досягає 88%, а показник кліків – 56%. Можна використовувати різні типи розсилок для спілкування зі своєю аудиторією.
– Інформаційні розсилки. Для відправки такої розсилки, сторінка, до якої підключений бот, повинна отримати дозвіл Subscription Messaging. Розсилка відправляється всім підписникам без рекламних матеріалів.
– Акційні та промо розсилки. Facebook дозволяє відправити промо всім користувачам, хто зв’язувався з компанією впродовж 24 годин.
#4 Сегментація та персоналізація клієнтів
В залежності від запитів користувачів, чатботи деяких компаній вже можуть сегментувати клієнтів. Аналізуючи відповіді, бот може запропонувати сервіс, який допоможе розв’язати проблему користувача.
Визначте ціль використання бота
Яка взаємодія є найважливішою для ваших клієнтів? Це може бути технічна підтримка, вибір релевантних товарів або послуг. Після визначення чіткої мети, вам буде простіше сформувати список функцій чат-бота.
Використовуйте неформальний та привітний тон спілкування бота
Уявіть, що чат-бот використовує мову спілкування з друзями. Тому важливо, щоб розмова з ботом нагадувала неформальну дружню бесіду. Для цього додайте смайлики, зображення або GIF-анімацію.
Повідомлення повинні бути простими, відповіді однозначними та пропонувати конкретні кроки щодо розв’язання проблеми клієнта.
Використовуйте СТА-кнопки для спрощення спілкування
Головне завдання чат-бота – заощадити час і забезпечити оперативність взаємодії клієнта з брендом. Тому використовуйте CTA-кнопки, щоб привести користувачів до певної категорії продуктів, сторінки на сайті або ж до оформлення покупки. Завдяки цьому шляху, користувач отримуватиме тільки корисну інформацію та швидше просунеться по маркетинговій лунці. Обмежтеся п’ятьма кліками для відповіді на питання, щоб прискорити та спростити процес взаємодії. А також не пропонуйте багато варіантів — достатньо двох коротких пропозицій в повідомленні від бота.
Дайте користувачам час
Ми всі потребуємо певного часу, щоб прочитати повідомлення, подумати та прийняти певне рішення. Тому не потрібно «бомбити» відразу декількома повідомленнями — робіть перерву на декілька секунд.
Чітко поясніть, що зараз на зв’язку бот, а не співробітник
Поясніть клієнтам, що зараз вони спілкуються з ботом. Це дозволить уникнути розчарування та негативу до бренду, які можуть виникнути через обмежені можливості чат-бота.
Додайте зв’язок з реальною людиною
Пам’ятайте, що чат-бот має обмежені можливості, це лише допоміжний інструмент. Він може не відповісти на деякі питання або самостійно розв’язати деякі проблеми. Тому завжди додавайте можливість зв’язатися з менеджером або співробітником відділу підтримки.
Забезпечте просту відписку від чат-бота
Додайте відписку в меню «Налаштування бота» — це найпростіший та найзручніший для користувача спосіб.
Інтернет-магазини
Для онлайн-ритейла чат-боти — це просто Must Have. За допомогою чатботів можна автоматизувати одразу декілька процесів: консультувати клієнтів, перевіряти наявність товарів, відстежувати відправку замовлення. Крім того, ефективними можуть бути розсилки з акціями та новими надходженнями.
Туризм
Чат-боти в туристичній галузі допоможуть клієнтам отримати потрібну інформацію без необхідності зв’язуватися з менеджером. Для туристичного чат-бота можливі такі сценарії:
Знову ж, не забуваємо про можливість акційних та інформаційних розсилок.
Замовлення їжі, ресторани
Чат-бот дозволить автоматизувати кілька напрямків взаємодії з клієнтом. Наприклад, замовлення доставки їжі додому, бронювання столика та передзамовлення їжі. А також ресторани можуть ділитися корисним контентом через розсилки чат-бота: акції, страви дня, поновлення в меню, поради від шеф-кухарів, фотозвіти.
Спорт та фітнес
Спорт і фітнес-клуби можуть використовувати Messenger-бота для продажу або продовження абонементів, записів на персональні заняття та консультації від інструкторів. А також робити розсилки з порадами по тренуваннях, правильному харчуванню, ділитися відеотренуваннями й інформувати клієнтів про новини клубу.
Освітні проєкти
В освітніх проєктах через бота можна реєструватися на курс, здійснювати підтримку учасників, відповідати на запитання й відповіді. А також робити розсилки з акціями та спецпропозиціями, новинами та розкладами занять.
Не забувайте додати коротке посилання на Messenger чат-бота. Посилання Messenger – це короткі URL-адреси, за якими користувачі можуть перейти та відразу ж почати розмову з чат-ботом. Посилання можна відправляти в повідомленнях і ділитися ними в соціальних мережах.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
Послуги digital маркетингу для середнього та великого бізнесу. Digital стратегія. Performance маркетинг. Веб-аналітика.
Ми зосереджені на створенні креативних стратегій, бренд-комунікацій, нестандартних механік і діджиталу.
School of Digital Advertising UAMASTER – навчаємо новим цифровим дисциплінам. Переходь на сайт і знайомся з програмою курсу "Digital маркетинг"
Професійне налаштування Google Analytics 4 Коректний збір даних в GA4. Зрозуміла та корисна звітність.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: