Персоналізуйте і сегментуйте: як збирати дані про користувачів в email-маркетингу. Частина 2

Персоналізуйте і сегментуйте: як збирати дані про користувачів в email-маркетингу. Частина 2

6 хвилин

Змiст

В першій частині статті  ми розповіли,  чому важливо збирати дані про користувача та  як їх використовувати в email-маркетингу. Нагадаємо, є 4 способи збору інформації про клієнта в email-маркетингу:

  1. Форма збору контакту онлайн/оффлайн;
  2. Регулярні/тригерні листи;
  3. Поведінка користувача на сайті –  на яких сторінках сайту знаходився, які категорії товарів переглядав;
  4. Дані з CRM-системи.

Про перший і другий спосіб ви можете почитати за посиланням. Про два інші способи йтиметься далі.

Третій спосіб збору інформації – поведінка користувача на сайті.

Аналізуючи дані: на якій сторінці сайту знаходився користувач, скільки часу провів, глибина перегляду сторінки –  можна багато чого дізнатися про клієнта.

Наприклад, є користувачі, стать яких нам не відома. Ґрунтуючись на основі поведінкових факторів цих користувачів на сайті, можна визначити їх стать та здійснити подальшу сегментацію. Якщо користувач відвідав більше ніж 5 сторінок з жіночими товарами, можна зробити висновок, що це жінка. Звичайно відсоток похибки є, жінки можуть вибирати товари для чоловіків йнавпаки. Дані збираються в Google Analytics, деякі сервіси email-розсилок мають технічну можливість завантажувати ці дані з GA та сегментувати користувачів за поведінковими факторами, або навіть проводити сегментацію всередині листа. Наприклад, якщо користувач переходить лише на жіночі товари в листі зі змішаними пропозиціями, у випадку, коли переходів багатой більше ніж з 3-5 листів, можна зробити висновок, що підписник – жінка. 

Сегментувати користувачів за поведінкою можна не лише для відправлення листів з персоналізованою пропозицією, кожному юзеру на сайті можна показувати сегментовану форму підписки. Візьмемо для прикладу інтернет-магазин з дитячим харчуванням, на якому існують категорії товарів:

  • харчування від 0 до 3 місяців;
  • харчування від 3 до 6 місяців.

В залежності від сторінки сайту, на якій знаходиться користувач, показуємо йому pop up форму зі знижкою на той товар, який відповідає віковій категорії сторінки сайту. Тобто, якщо людина цікавиться товарами категорії 0-3 місяці, немає ніякого сенсу просити її підписатися на розсилку в обмін за знижку на товар категорії 3-6 місяців.  Це просто й логічно: показуємо знижку на той товар, який потрібен користувачеві. Таку форму можна  налаштувати за допомогою спеціальних сервісів, які допомагають сегментувати форму підписки, наприклад, один з таких сервісів –  Popmechanic.

Читайте також:  87% B2B-компаній не використовують увесь потенціал даних про наміри покупців

Що дає сегментована форма підписки? Збільшення контактної бази і лояльність клієнтів. Дайте підписникам  знижку на ту категорію товарів яка цікавить саме їх, а не купон на знижку залишків минулорічних товарів зі складу.

Крайній спосіб сегментації клієнтів – збір даних в CRM-системі.

CRM зручна у використанні тим, що в ній зберігається дуже деталізована інформація: дата реєстрація користувача в програмі лояльності, кількість і частота здійснення покупок, наприклад. Знаючи ці дані, можна відправляти максимально персоналізовані листи клієнтам.

Наприклад, інтернет-магазин Makeup.ua робить нагадування про повторні покупки, приблизно в той час коли у користувача товар має закінчитися.

Для базового рівня інтеграції достатньо просто передавати список контактів в систему розсилок. Але чим більше даних буде передаватися з CRM, тим більш персоналізовані листи будуть отримувати ваші користувачі. Наприклад, за допомогою передачі інформації про замовлення можна автоматично будувати RFM-матрицю – один із найкращих інструментів для роботи з сегментами в ритейлі. Ви зможете налаштувати тригери, які будуть автоматично приходити клієнтам, наприклад – при їх переміщенні з сегмента «Активний покупець» в «Давно не здійснював покупки».

Перейдемо до практики. Візьмемо за приклад поле «Стать».

Тож, як сегментувати користувачів на таке заповітне «М» і «Ж»? Нашим клієнтам в UAMASTER ми проводити сегментацію в три етапи:

1)         Розпізнавання статі людини через ім’я. Такий функціонал доступний у більшості систем розсилок. Якщо вже є база підписників, стать яких ми не знаємо, але знаємо ім’я користувачів, можна завантажити базу в систему розсилки і вона самостійно сегментує контакти по статті за ім’я. Наприклад, система зрозуміє, якщо в користувача ім’я Анна – то цей юзер жіночої статті, але якщо ім’я рідко вживане, або написано з помилкою або підходить для обох статей – то системі не вдасться сегментувати користувача.

Читайте також:  Просування в Instagram: пошук, хештеги та інші секрети розкрутки аккаунту

2)         Перевірити коректність передачі поля «Стать» з CRM в систему розсилки. Налаштування передачі даних зменшить кількість користувачів «Без статі».

3)         Після всіх «автоматичних» методів залишається останній – ручна сегментація. Звичайно часу вона займає найбільше, тому і знаходиться на заключному етапі, коли позначка користувачів, стать яких нам не відома, найнижча. Тут все дуже просто: шукаєте уважну людину яка не боїться монотонної праці, механіка роботи така – відредагувати всіх користувачів з некоректно заповненим ім’ям. Наприклад, якщо людина заповнила графу ім’я «сВітлана», то потрібно просто правильно проставити заголовні букви, а далі пропустити базу знову по першому автоматичному етапу.

Але, звичайно, відсоток людей з некоректно заповненим ім’ям все одно залишиться – рекомендуємо відправляти їм тригерні листи з проханням заповнити інформацію про себе.

Пройшовши всі 3 етапи роботи, ваша база «Жінки» і «Чоловіки» зросте, ви отримаєте можливість відправляти більш сегментовані товари і відповідно збільшити прибуток від розсилки.

Сегментація залежить від кількості і якості даних які ви збираєте про клієнтів. В залежності від виду бізнесу будуть працювати різні типи сегментів. Поділяйте клієнтів на сегменти і відправляйте «найсмачнішу» пропозицію – пропонуйте клієнтам ті товари і послуги, які потрібні саме їм і збільшуйте свій прибуток!

Юлія Смірнова, спеціаліст з email маркетингу, UAMASTER digital agency

Хочеш знати більше про рекламу?

Підписуйся на нашу розсилку, щоб першим
отримувати найцікавіші новини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Cвіжі публікації

Як розв’язати проблему квот API Google Analytics 4 у Looker Studio?

Як розв’язати проблему квот API Google Analytics 4 у Looker Studio?

Google викликають до суду у Великобританії: позов від паблішерів про збитки на 16,3 млрд USD

Google викликають до суду у Великобританії: позов від паблішерів про збитки на 16,3 млрд USD

Кріштіану Роналду — найпопулярніший в Instagram

Кріштіану Роналду — найпопулярніший в Instagram

Статті по цій темі

Ефективність email-розсилки 2021: середні показники відкриття в різних індустріях

Ефективність email-розсилки 2021: середні показники відкриття в різних індустріях

Як ефективно використовувати відео в email розсилці

Як ефективно використовувати відео в email розсилці

5 “мертвих” практик вашого email-маркетингу, та як з ними боротися

5 “мертвих” практик вашого email-маркетингу, та як з ними боротися

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: