
Як бізнесу ефективно використовувати рекламу в TikTok в Україні

TikTok повертається в США: аналіз подій та уроки для маркетологів

Amazon та нова функція Retail Ad Service
5 хвилин
Спливаючі вікна (pop-up) — це елементи інтерфейсу, які з’являються поверх вебсторінки в браузері без запиту користувача або «спливають» під час натискання. Їх довго використовували занадто агресивно: наприклад, поп-апи не можна було прибрати до виконання цільової дії або «хрестик», який закрив би вікно, був ретельно захований.
На щастя, негатив довкола спливаючих вікон поступово стих. За правильного застосування поп-апи стають цінним інструментом маркетингу для збору контактів користувачів.
Цілі спливаючих вікон можуть бути різними: зібрати емейли та телефони, повідомити новини, показати рекламу та інші. Ми поговоримо про конверсійні спливаючі форми — ті, що передбачають вчинення цільової дії користувачем.
У email-маркетингу поп-апи використовують як форму підписки, щоб отримати адресу та підписати користувача на розсилку. Ви, напевно, бачили такі, коли відвідували інтернет-магазини, блоги, та і взагалі будь-які інші сайти.
Спливаючі вікна привертають увагу користувачів — і це їхня основна перевага. Але без захопливого змісту результат буде посереднім. Щоби люди підписувалися, а не закривали поп-апи, важливо також налаштувати умови показу: час появи вікна, тривалість показу та зміст.
Деякі заперечать: «Вони ж шалено нав’язливі!». Не без цього. Однак статистика говорить сама за себе: за грамотних налаштувань спливаючі вікна в середньому збирають на третину більше контактів, ніж статична форма. Тому відмовлятися від «нав’язливого» інструменту не варто. Але користуватися ним краще з обережністю.
Спливаючими вікнами вже давно нікого не здивуєш. Щоби зацікавити потенційних підписників, у поп-апах використовують різні механіки для залучення користувача та мотивують його залишити пошту. Проявіть фантазію — цікаві фішки конвертують.
Лід-магніт або подарунок. Угода має бути взаємовигідною: подаруйте користувачеві знижку, безкоштовну доставку або демоверсію в обмін на підписку. Такий бонус стане якорем, який поєднає користувачів із вашим брендом. Акцентуйте на бонусі, а додаткові умови (мінімальну суму замовлення, терміни дії знижки) розмістіть нижче.
Ігрові механіки. Будьте креативними: не просто дайте бонус за підписку, а влаштуйте з цього маленьке шоу. Розбудіть азарт, щоби підписник зібрав/знайшов свою знижку або створіть спеціальну гру. Це може бути «Колесо фортуни», ігровий автомат, знаходження однакової пари, картки з подарунками та все інше, що душа забажає
Тести і Квізи. Запропонуйте користувачам пройти тематичне опитування або мінівікторину. Відповівши на всі питання, він отримає знижку або персоналізовану добірку товарів, а ви — його адресу в базу.
Анімація. Це захід, який найкраще привертає увагу користувачів та передає емоції. Крім того, GIF-формат підтримують усі браузери і його можна легко додати у форму.
Гумор. Ваше послання читачам повинно бути простим і зрозумілим. Трохи гумору, відповідно контексту, тільки зіграє на руку.
Спливаючі вікна можна сприймати як зло або як благословення: усе залежить від того, як користуватися цим інструментом. Скористайтеся порадами, які допоможуть ефективно збирати адреси користувачів.
Використовуйте креативний дизайн
Яскраві та незвичайні поп-апи привертають увагу. На те, щоби зачепити користувача є всього декілька секунд, тому візуал спливаючої форми важливий. Ну, а переконати людину залишити емейл допоможе наповнення форми.
Продумайте зміст
Зазвичай поп-ап форма містить заголовок, основний текст і заклик до дії (CTA). Додаткові поля для збору даних (ім’я, місто, стать, вік) краще не додавати, бо це може знизити конверсію.
Текст має чіпляти, а заповнення форми — бути швидким і якомога простішим. Чим менше ви запитуєте даних під час підписки, тим більше шансів, що відвідувач сайту захоче залишити свою адресу. Використовуйте велику кнопку з однозначним СТА: отримати бонус або підписатися.
Виберіть час показу
Якщо поп-ап буде спливати в перші кілька секунд після відкриття сторінки — людина розлютитися й піде. Краще дати їй можливість вивчити сайт, ознайомитися з контентом на сторінці, і тільки після цього пропонувати підписатися на розсилку.
Не забудьте про розташування
Спливаюча форма зазвичай демонструється в центрі екрана поверх іншого контенту. Але це не єдиний варіант. Можна розмістити невеликий поп-ап у кутку або форму, що розкривається під час натискання.
Мобільна адаптація
Візьміть до уваги, що чимала частина трафіку припадає на мобільну аудиторію. Поп-ап мусить бути зручним для перегляду зі смартфона й повністю поміщатися на екрані.
Налаштуйте сегментацію на етапі підписки
Ось приклад: спливаюче вікно пропонує підписатися на листи інтернет-магазину. Водночас користувач може вибрати розсилку з товарами для чоловіків або для жінок.
Показуйте спливаюче вікно одноразово
Так ви уникнете тієї самої настирливості. Якщо пропозиція не сподобається користувачеві — він може просто закрити поп-ап і не згадувати про нього.
Спливаючі вікна не будуть дратувати, якщо їх правильно налаштувати. Цей спосіб збору контактів працює, але без дизайну та продуманого часу показу динамічна форма підписки буде дратувати. Високої конверсії!
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
Послуги digital маркетингу для середнього та великого бізнесу. Digital стратегія. Performance маркетинг. Веб-аналітика.
Ми зосереджені на створенні креативних стратегій, бренд-комунікацій, нестандартних механік і діджиталу.
School of Digital Advertising UAMASTER – навчаємо новим цифровим дисциплінам. Переходь на сайт і знайомся з програмою курсу "Digital маркетинг"
Професійне налаштування Google Analytics 4 Коректний збір даних в GA4. Зрозуміла та корисна звітність.
Для пошуку введіть назву або слово