Голосові помічники задають тон рітейлу

Голосові помічники задають тон рітейлу

5 хвилин

Нове опитування американських споживачів щодо голосових помічників, проведене Adobe Digital Insights (ADI), показало, що голосові оголошення завойовують все більше довіри, голосова комерція росте, і якщо ми збираємося поговорити зі своїм гаджетом, ми б хотіли, щоб він говорив голосом якоїсь знаменитості.

Серед основних пунктів опитування:

• Голосові оголошення є надійною альтернативою іншим форматам: все більше споживачів довіряють голосовій рекламі. В опитуванні ADI 43% респондентів заявили, що вони вважають голосові оголошення менш нав’язливими у порівнянні з телебаченням, друкованими виданнями, онлайн і соціальними мережами. 42% опитаних вважають голосові оголошення привабливішими. Це досить позитивна новина, тому що згідно з даними Juniper Research, наприкінці 2018 року було введено в експлуатацію 2,5 мільярда голосових помічників і очікується, що до 2023 року це число збільшиться більш ніж в три рази.

«Голосові оголошення здатні резонувати з клієнтом більш емоційно і особисто», – говорить Колін Морріс, директор Adobe Analytics. «Контроль за рекламою передається в руки споживача, яку вони самі вибирають. Це робить контент актуальним і привабливим, підвищуючи якість обслуговування клієнтів».

Також слід зазначити, що 39% респондентів, які нещодавно чули голосове оголошення, купили рекламований товар. Крім того, 35% опитаних не пропускають голосові оголошення.

Голосові покупки, хоча тренд лише зароджується, демонструють потенціал: якщо ви один з тих, хто користується голосовим помічником, ви, ймовірно, попросили його програвати певну музику, повідомляти вам прогноз погоди або шукати інформацію. Для 20% респондентів голосові покупки можуть бути додані в цей список.

«Зручність є вищим пріоритетом для сучасних клієнтів, а голосові помічники роблять проведення досліджень і здійснення покупок ефективнішим і вільнішим», – за словами Морріса. «Замість того, щоб натискати кнопки на комп’ютері або мобільному пристрої, достатньо просто вступити в розмову, щоб ініціювати першу або повторну покупку».

Двадцять відсотків користувачів голосових асистентів повідомили, що вони вже купували товар за допомогою голосу, а 15% замовляють регулярно. Крім того, 61% сказали, що вони будуть використовувати голос, щоб купувати «прості» предмети домашнього вжитку.

Читайте також:  Які нові e-commerce-функції Instagram та Facebook допоможуть брендам заробляти більше

Користуючись голосовим помічником, споживачам було б зручніше купувати продукти харчування (31%), миючі засоби (29%), розваги (24%), одяг (24%) і замовляти доставку їжі додому (24%).

Розширені функціональні можливості голосових помічників в майбутньому допоможуть підвищити їх популярність серед споживачів, при цьому 44% споживачів вважають, що вони здійснять нову або додаткову покупку, якщо буде надана така можливість.

«Якщо бренди почнуть використовувати голосового помічника для інтерактивного спілкування з користувачем, вони можуть створити такий досвід, якого раніше не було у споживачів», – вважає Морріс.

Голосові операції, пов’язані з покупками, охоплюють пошук товару (40%), створення списків покупок (30%), порівняння цін (25%) і перевірку статусу замовлення (19%).

Голосова активність тільки починається: хоча 72% власників розумних динаміків використовують свій пристрій щодня, вони не переходять відразу до покупок – головними запитами є:

  • музика (72%),
  • погода (59%)
  • загальні теми (55%).

За останні 10 місяців нові варіанти використання голосових помічників, такі як ігри, фінанси та доставка їжі, не набули значного зростання, але ті, хто дійсно використовує ці можливості, дуже активні. З тих, хто перевіряє й управляє своїми фінансами, 52% роблять це щодня. Тим часом, 40% використовують голосові динаміки для доставки їжі.

«Відставання в рості покупок і комерції за допомогою голосових помічників може бути пов’язано з тим, що ще не з’явилася достатня кількість голосових додатків», – каже Морріс. «Попит є – тепер це просто перегони, щоб побачити, який бренд першим використає цю можливість».

Голосове управління для різних продуктів. Споживачі вважають, що голосові можливості є важливим фактором при покупці. Досягнення в технології розпізнавання голосу стимулюють попит на різні продукти. Тридцять один відсоток сказали, що вони шукають голосову технологію, включену в продукти при покупці автомобілів (31%), музичних колонок (30%), електроніки загального призначення (26%) і телевізорів (25%).

Читайте також:  87% B2B-компаній не використовують увесь потенціал даних про наміри покупців

Більш того, людям дійсно подобаються їхні голосові помічники. Двадцять вісім відсотків кажуть, що голосовий помічник на смартфонах став незамінною функцією, причому 44% використовують його щодня.

Найчастіше використовують для пошуку в Інтернеті (50%), за яким слідують вказівки маршруту (45%), прогноз погоди (39%), складання текстових повідомлень або здійснення дзвінка (38%).

Голоси знаменитостей з’являються по популярному запиту: голос за умовчанням для голосових помічників вже давно жіночий, але тепер різні бренди розширили свої пропозиції, щоб включити чоловічі та жіночі голоси з різними акцентами. Крім того, майже третина респондентів (32%) заявили, що їм сподобається можливість вибору голосу знаменитості. Серед бажаних Дуейн «Скеля» Джонсон згадується частіше (47%), за ним слідують Уїлл Сміт (43%) і Арнольд Шварценеггер (35%). Опра потрапила в список з 30%.

Алекса, люба, не слухай останній абзац 🙂

Хочеш знати більше про рекламу?

Підписуйся на нашу розсилку, щоб першим
отримувати найцікавіші новини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Cвіжі публікації

Шокуюча статистика лояльності, яка змусить вас переглянути свою маркетингову стратегію

Шокуюча статистика лояльності, яка змусить вас переглянути свою маркетингову стратегію

87% B2B-компаній не використовують увесь потенціал даних про наміри покупців

87% B2B-компаній не використовують увесь потенціал даних про наміри покупців

Diageo купує компанію Vivanda, власника технології підбору смаків та сервіс «What’s Your Whisky»

Diageo купує компанію Vivanda, власника технології підбору смаків та сервіс «What’s Your Whisky»

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: