Чому Apple не любить Facebook

Чому Apple не любить Facebook

4 хвилини

В своїй колонці для inc.com Jason Aten пише про парадокс конфіденційності та цифрових технологій, та пояснює чому Apple має претензії до Facebook.

Взагалі не секрет, що Apple і Facebook не дружать. Зазвичай, вони в основному ввічливі, але це не повинно нікого вводити в оману: ворожнеча між двома компаніями існує.

Це дивна позиція для двох компаній, які залежать одна від одної. Наприклад, Facebook, безумовно, залежить від iPhone, враховуючи, що 98% користувачів соціальної платформи використовують для доступу смартфони. Звичайно, значна частина використовує пристрої з Android, але принаймні в США користувачі iPhone, ймовірно, є найважливішими для Facebook.

Звичайно, Facebook також важливий для iPhone. Якби раптом ви не могли користуватися програмами Facebook, це було б погано для Apple, враховуючи, що людям щиро подобається користуватися Facebook, незважаючи на його проблеми. Багато з цих людей перейшли б на інший девайс, якби не могли використовувати сервіси Facebook на своєму iPhone.

Тим не менш, обидві компанії не можуть протистояти бажанням робити постріли один в одного при кожній нагоді. Наприклад, Facebook випустила повноекранну рекламу, яка заперечує рішення Apple вимагати від розробників запитувати дозвіл перед відстеженням користувачів у додатках та на веб-сайтах. Це велика справа для Facebook, оскільки її бізнес багато в чому базується саме на цьому.

Тім Кук відповів, що він “зовсім не зосереджений на Facebook”.

Зовсім нещодавно Facebook кинув тінь на Apple через оголошення останньої про те, що вона впроваджує зміни в майбутніх версіях iOS, щоб виявити зображення CSAM (Child Sexual Abuse Material), завантажені в iCloud Photos. Уілл Каткарт, генеральний директор WhatsApp (що належить Facebook), сказав, що рішення Apple слідкує за користувачами і це є неправильним підходом.

Читайте також:  Чому ефективність реклами у 2022 році може знизитися?

На мить ми відкладемо той факт, що Facebook вважається найгіршим порушником конфіденційності в технологічній індустрії, і використовує дані користувачів для монетизації за будь-якої можливості. Враховуючи те, наскільки велику увагу Apple приділяє конфіденційності, Facebook побачила шанс вдарити там, де їй буде найбільш боляче.

Тепер у Кука інша відповідь, цього разу в інтерв’ю виданню Australian Financial Review про технологічні компанії та конфіденційність: “Технології не хочуть бути хорошими чи поганими, вони нейтральні. Все в руках винахідника та користувача: використовуються вони на благо, чи не на добро. Якщо технологія втрачає зв’язок із користувачем, конфіденційність може стати побічною шкодою. Теорії змови або мова ненависті починають заглушати все інше. Технологія працюватиме лише за умови довіри людей.”

Остання частина цитати найважливіша: сім слів про те, що «технологія працюватиме лише за умови довіри людей». Це його пояснення того, що не так з Facebook. І хоча Кук спеціально не згадує Facebook, частина про “теорії змови або мову ненависті” чітко дає зрозуміти, на кого він посилається.

Мова йде про те, що технологічні компанії, зокрема Facebook, зосереджені на створенні функцій та продуктів, не враховуючи їх впливу на конфіденційність користувачів. Не важко зрозуміти, наскільки це правда. Як повідомляється, Facebook працює над шляхами аналізу зашифрованих повідомлень з метою точного таргетингу оголошень на користувачів WhatsApp, чого він поки що не зміг зробити.

Компанія також доклала всіх зусиль, щоб захистити своє використання відстеження даних користувачів як ключа до безкоштовного та відкритого Інтернету, а також є критично важливою для малого бізнесу. Навіть якщо ці речі правдиві, це дійсно просто підкреслює думку Кука про те, що “конфіденційність може стати побічною шкодою”. Якщо ваша бізнес-модель залежить від збирання та монетизації якомога більшої кількості даних ваших користувачів, захистити їх конфіденційність також досить складно.

Читайте також:  Apple Search збільшить кількість показів реклами

Варто згадати, що Apple також стикається з критикою щодо того, як вона зараз поводиться з конфіденційністю користувачів. Звичайно, більша частина звинувачень буде спростована, адже Apple вже давно є чемпіоном у галузі захисту персональних даних. Але її рішення включити у iPhone технологію, яка зможе “відсканувати” ваші фотографії на предмет CSAM, виглядає як зміна цієї обіцянки.

Apple хоче перевести увагу на ті компанії, які вважає набагато гіршими порушниками конфіденційності, нагадуючи при цьому про свою добросовісність. Звичайно, важлива причина, яку Кук згадує: довіра. Іноді здається, що існує великий розрив між тим, як Facebook бачить свою роль у світі, і тим, як бачать її решта людей. Важко надати переваги Facebook, якщо ви не вірите в його найкращі інтереси.

За матеріалами inc.com

Хочеш знати більше про рекламу?

Підписуйся на нашу розсилку, щоб першим
отримувати найцікавіші новини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!Cвіжі публікації

“The Fine Fragrance G.O.A.T.” – нова кампанія від Axe

“The Fine Fragrance G.O.A.T.” – нова кампанія від Axe

Google звільняє 12000 співробітників

Google звільняє 12000 співробітників

UAMASTER is the Perfect Blend of Futuristic Vision and Fresh Ideas : Eugen Shevchenko

UAMASTER is the Perfect Blend of Futuristic Vision and Fresh Ideas : Eugen Shevchenko

Статті по цій темі

Meta – лідер по скороченню персоналу в IT індустрії за останні 6 місяців

Meta – лідер по скороченню персоналу в IT індустрії за останні 6 місяців

Apple Search збільшить кількість показів реклами

Apple Search збільшить кількість показів реклами

Facebook відключає Live Shopping

Facebook відключає Live Shopping

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: