Яким компаніям потрібна реклама на YouTube у 2021

Яким компаніям потрібна реклама на YouTube у 2021

5 хвилин

Змiст

IT, геймінг, освіта — цим галузям точно буде корисна відео реклама на YouTube. У 2020 році бренди витратили на інфлюенсер-маркетинг $5 млрд. Уже сьогодні експерти говорять про те, що у 2021 році частка рекламного бюджету на маркетинг впливу виросте на 15 %. І YouTube тут грає одну з ключових ролей.

Тільки за останні шість місяців 27 % всіх споживачів придбали товар або послугу під впливом рекомендацій YouTube-блогерів. Жодна інша соціальна мережа не дає таку високу конверсію.

Однак чи всім брендам варто вкладатися в YouTube-рекламу? Та для яких галузей рекламні інтеграції на YouTube найбільш ефективні?

Дійсно, частка рекламного бюджету на YouTube неухильно зростає. У найближчі кілька років ми й далі спостерігатимемо бурхливе зростання інфлюенсер-маркетингу. Тільки в третьому кварталі 2020 року було зафіксовано 1,3 млрд рекламних переглядів. Іншими словами, глядачі YouTube дивляться 170 спонсорованих або рекламних відео в секунду. Дивлячись на цю статистику стає зрозуміло, чому бренди так активно прагнуть завоювати ринок YouTube, і які перспективи розгортає інфлюенсер-маркетинг у плані контакту брендів із їхньою аудиторією.

Інформаційні технології

Традиційно високі результати та найбільш ефективні рекламні показники спостерігаються в IT-галузі. Технології — це традиційний чемпіон у галузі. І насамперед мова йде про такі продукти, як програмне забезпечення.

Influencer Marketing Hub у своєму звіті зазначає, що технології мають найвище охоплення на YouTube. У третьому кварталі 2020 року він склав 6 млрд переглядів. Провідні бренди в IT-індустрії витратили понад $68 млн на рекламу в YouTube у блогерів.

Цікаво, що більшість IT компаній як головну мету інтеграції бачили не збільшення впізнаваності бренду, а безпосередньо організацію продажу продуктів через спеціальні програми та конкурси.

Читайте також:  У YouTube Studio додався новий показник статистики. Для чого він?

IT-галузь — дуже широке поняття, яке включає безліч найрізноманітніших напрямів і в B2B-, й у В2С-сегменті. Під час формування маркетингової стратегії важливо врахувати, що люди масово переходять із ноутбуків і комп’ютерів на мобільні пристрої. Знайти сьогодні хороші канали охоплення, у яких переважав би ПК-сегмент переглядів, практично неможливо. Понад 70 % користувачів дивляться YouTube з мобільних пристроїв.

Отже, бренди, які адаптувалися до мобільних пристроїв, та розуміють, що можуть знайти цільову аудиторію на YouTube, у кого є бюджет на просування та тестування а також ті, хто не бояться експериментувати, можуть «вистрілити» на YouTube.

Геймінг

Друга топова сфера на YouTube після технологій — ігровий сектор. Загалом, за останній рік цікавість до ігор неухильно зростає, і їхня частка на рекламному ринку YouTube становить 20–25 %. Звісно, додаткове прискорення цій сфері надав карантин. У ситуації зачинених кордонів, віддаленої роботи, самоізоляції, вибір розваг та вільного проведення часу досить обмежений, що грає на руку ігровому сектору.

Додамо той факт, що в ситуації карантину кількість та якість рекламних каналів також значно скоротилася й перейшла в онлайн. Отже, YouTube став важливим і одним із найбільш привабливих маркетингових каналів. У буквальному сенсі ігри та YouTube знайшли один одного.

Ігрові проєкти — дуже активний рекламодавець. Для таких продуктів YouTube трафік є найбільш слушним. Крім того, тут порівняно легко прогнозувати ефективність. Загалом через те, що аудиторія більш казуальна, знайти відповідний під себе сегмент для ігор досить просто.

Мобільні ігри зараз добре монетизуються, вони готові до експериментів, готові багато та активно розміщувати рекламу. До того ж геймінг сфера дивиться на інфлюенсер-маркетинг, як на невіддільну частину своєї стратегії. Цікаво, що на відміну від таких сфер, як краса та мода, ігрова сфера не розглядає YouTube виключно як іміджеву платформу. Для ігрової сфери YouTube — конкретно точка продажів. На цю сферу припадає майже 80 % покупок і завантажень під час рекламних кампаній.

Читайте також:  Які найбільш популярні емодзі у 2023 році

Дивно, але саме геймінг залишається чи не єдиною індустрією, де зберігаються позиції ПК-входів. ПК і мобільний сегмент однаково добре себе почувають на YouTube. Це насамперед стосується ігор-стратегій та інших «хардкорних» жанрів.

Освіта

Третьою важливою сферою, яка може ефективно розміщуватися на YouTube, є онлайн освіта. Цей ринок почав активно розвиватися ще до коронавірусу. Цілі коледжі та університети перемістилися онлайн. Дослідники зазначають, що цей ринок, наприклад, у США до 2024 року може зрости на 46,9 млрд $.

Дивлячись на цифри, немає підстав не вірити цим прогнозам. В App Store категорія «Освіта» у 2020 році стала третьою за популярністю після ігор і бізнес-додатків, зайнявши майже 9 % всіх завантажень. А в Google Play освіта виявилася другою за популярністю категорією.

Якщо раніше цей сегмент було досить складно «розгойдувати», то зараз кожен місяць з’являються нові проєкти та на них тримається високий попит. Крім того, деякі бізнеси, наприклад, офлайн-школи, «переповзли» в онлайн. Відповідно, аудиторія, яка цікавиться можливістю віддаленого навчання, перебуває в YouTube.

Дізнатися заздалегідь, яка інтеграція «зайде» добре, а яка ні, досить важко. Усі бренди намагаються зробити вірусне відео, але для цього потрібно добряче постаратися. Вдумайтеся в ці цифри: тільки 1 з 2223 спонсорованих відео стає вірусним.

Водночас YouTube — відмінне поле для експериментів, виходу на нові цільові аудиторії та тестування продукту. YouTube буде й далі рости, отже усе більше й більше брендів будуть включати інфлюенсер-маркетинг у рекламний бюджет.

Хочеш знати більше про digital?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Cвіжі публікації

DALL·E 3 тепер буде у ChatGPT, Bing та у Microsoft Designer

DALL·E 3 тепер буде у ChatGPT, Bing та у Microsoft Designer

Мета планує запустити персонажів”зухвалих” чат-ботів ШІ для молодої аудиторії

Мета планує запустити персонажів”зухвалих” чат-ботів ШІ для молодої аудиторії

Twitter/X стягуватиме з користувачів «невеликий щомісячний платіж»

Twitter/X стягуватиме з користувачів «невеликий щомісячний платіж»

Статті по цій темі

У YouTube Studio додався новий показник статистики. Для чого він?

У YouTube Studio додався новий показник статистики. Для чого він?

Реклама в YouTube 2023: усі типи нових відео кампаній + корисні поради

Реклама в YouTube 2023: усі типи нових відео кампаній + корисні поради

Instagram утримує перше місце по значущості для інфлюенс-маркетингу

Instagram утримує перше місце по значущості для інфлюенс-маркетингу

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: