Майбутнє рітейлу: 3 тенденції, важливі для п’ятирічної стратегії

Майбутнє рітейлу: 3 тенденції, важливі для п’ятирічної стратегії

5 хвилин

Змiст

Підприємства роздрібної торгівлі ще не переживали таких бурхливих часів. Для багатьох із них основне завдання зараз — втриматися на плаву, але в тих, хто зумів правильно відреагувати на небувалий попит у нових і несподіваних сферах, показники стрімко зросли. І, хоча, криза поки не закінчилася, настав час подумати про майбутнє та підготувати свій бізнес до відновлення й росту.

Дослідники з Google  замислювалися над цим питанням ще до пандемії коронавірусу. Було важливо зрозуміти, як буде розвиватися роздрібна торгівля на різних ринках упродовж наступних п’яти років. Для цього спільно з Euromonitor вони провели велике дослідження ритейлу. У ньому були розглянуті продажі у фізичних магазинах, інтернет-магазинах і на торгових майданчиках у різних галузях на 10 розвинених ринках світу.

Важливість інтеграції онлайн і офлайн торгівлі

Хоча криза прискорила перехід на цифрові ресурси, а онлайн-продажі ростуть, очікується, що до 2024 року більшість покупок усе ще будуть відбуватися офлайн (78 % в порівнянні з показником у 22 % для покупок онлайн). Водночас важливо, за якими каналами споживачі будуть здійснювати покупки, і які типи продавців вони будуть вибирати.

Дослідження показує, що в ритейлерів, наявних в інтернеті, буде більше продажів упродовж наступних п’яти років, навіть якщо їхні клієнти будуть вибирати фізичні магазини. Це підкреслює важливість інтеграції онлайн- і офлайн-торгівлі.

До 2024 року 53 % доходу від роздрібної торгівлі будуть отримувати підприємства, бізнес-модель яких містить цифрові канали продажів. Якщо суворі карантинні заходи продовжаться або відновляться, цей показник може вирости до 56 % тому, що споживачі будуть здійснювати покупки онлайн, а не у фізичних магазинах.

На ринках із розвиненим digital-маркетингом, наприклад, у Великій Британії та США, на частку ритейлерів із цифровими каналами припадатиме дві третини загального доходу. У Франції цей показник до 2024 року виросте практично удвічі й покаже максимальне зростання серед усіх ринків.

Читайте також:  Мета планує запустити персонажів"зухвалих" чат-ботів ШІ для молодої аудиторії

Як будуть розподілені показники зростання серед різних ритейлерів у довгостроковій перспективі?

Екосистема роздрібної торгівлі різноманітна, і поняття «підприємства з цифровими каналами продажів» охоплює різні формати. Це й компанії, представлені в основному у фізичних магазинах, які вже почали цифрову трансформацію. Це й торгові майданчики. Упродовж наступних п’яти років їхня частка на більшості ринків збільшиться завдяки міжнародним і місцевим продавцям. Сюди входять і продавці, які представлені тільки онлайн, однак і вони починають розширювати свої канали продажів, відкриваючи звичайні магазини й аутлети.

Дослідники також хотіли зрозуміти, як зміняться показники зростання для всіх цих форматів. Чи вплинуть вони на частку ринку, як будуть розподілені протягом 5-річного періоду та чи будуть відрізнятися на різних ринках? Вони спрогнозували зміни в частці ринку за форматами роздрібних продавців. Базуючись на даних моделювання Euromonitor, було отримано такий прогноз:

• Кількість ритейлерів, наявних лише у фізичних магазинах, значно скоротиться на всіх ринках.

• Частка ритейлерів, наявних в основному у фізичних магазинах (від 5 до 35 % продажів через інтернет), збільшиться на всіх ринках.

• Зростання кількості продавців, наявних лише в інтернеті, скоротиться на всіх ринках тому, що вони почнуть розширювати канали продажів, наприклад, відкриваючи звичайні магазини.

• Частка торгових майданчиків майже на всіх ринках значно збільшиться.

3 тенденції, які необхідно враховувати в довгостроковій стратегії

Спеціалісти визначили три основні тенденції, які допоможуть підприємствам роздрібної торгівлі підготуватися до змін. На основі даних, отриманих у результаті аналізу поведінки споживачів, підприємці зможуть розробити маркетингову стратегію, яка принесе тривалий успіх.

1. Оскільки споживачі продовжують здійснювати покупки як онлайн, так і у звичайних магазинах, 86 % від зростання продажів у наступні п’ять років доведеться на багатоканальні формати та торгові майданчики.

Читайте також:  Оновлення Google Performance Max. Що цікавого?

2. Через пандемію споживачі стали гнучкішими у виборі каналу покупки. 73 % покупців не роблять різниці між онлайн і офлайн-покупками (до кризи цей показник становив 65 %). Споживачам цікаві інтегровані послуги та зручний процес покупки незалежно від обраного каналу.

3. Процес прийняття рішень стає все складнішим, тому покупцям потрібна інформація, щоби прийняти рішення, ненав’язливі рекомендації й персоналізовані пропозиції.

Як підготуватися до майбутнього

Упродовж наступних п’яти років споживачі будуть здійснювати покупки як офлайн, так і онлайн. Оскільки показники онлайн-продажів продовжать рости, роздрібним продавцям слід об’єднати свої фізичні та цифрові канали, щоб отримати максимальний прибуток. Покупці будуть вибирати продавців, представлених в інтернеті, навіть якщо будуть купувати товари у звичайних магазинах. Як ми дізналися в цьому році, у житті є тільки одна постійна річ — зміни, тому продавцям необхідно підготуватися до того, що їх чекає далі. Ось кілька рекомендацій:

1. Споживачам зараз дуже складно зробити вибір. Давайте потенційним клієнтам корисну інформацію, яка допоможе їм прийняти рішення. Усе частіше це стає ключовим чинником у процесі покупки.

2. У майбутньому вибір каналу покупки — онлайн або офлайн — не матиме великого значення для споживача. Змістіть фокус із місця, де відбувається транзакція, на об’єднання та інтеграцію обох каналів покупки.

3. Відповідайте на щораз вищі очікування своїх клієнтів та забезпечуйте зручність покупок. Цифрова трансформація неминуча.

Хочеш знати більше про digital?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Cвіжі публікації

Ілон Маск створює Grok — конкурента ChatGPT

Ілон Маск створює Grok — конкурента ChatGPT

Google Analytics 4 випускає нові звіти для кампаній 360

Google Analytics 4 випускає нові звіти для кампаній 360

3 поради для перевірки технічних проблем SEO від Google

3 поради для перевірки технічних проблем SEO від Google

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: