Основні тенденції цифрового маркетингу на 2020 і 2021 роки.Частина 1

Основні тенденції цифрового маркетингу на 2020 і 2021 роки.Частина 1

6 хвилин

Змiст

2020 рік потужно сколихнув абсолютно всі сфери звичного життя. Бізнес — не виняток. Рекламний ринок сьогодні перебуває на роздоріжжі. Зміна поколінь, тотальний перехід у діджитал, гостра конкурентна боротьба за увагу споживачів під час карантину і кризи змушує бізнес кардинально міняти комунікативні стратегії з потенційними клієнтами.

Розглянемо, що змінилося у 2020 році та яких тенденцій можна очікувати в майбутньому.

Пошук без кліків, або Featured Snippet

Зазвичай, коли у вас є питання, ви вводите його в Google, натискаєте Enter і клікаєте на матеріал, який найкраще відповідає на ваш запит чи дає вам необхідну інформацію.

Однак іноді відповідь пропонується в абзаці вгорі сторінки результатів. Ці поля, які називаються нульовою позицією в результатах пошуку, часто містять список, та інформацію, яку ви шукали. Ви отримали бажану відповідь, тому вже не потрібно переходити на інші матеріали. Це те, що називається пошуком без кліка. Google та інші пошукові системи надають їх, щоби допомогти людям швидко знайти відповіді без переходу на інші сайти.

Власникам бізнесу, що бажають залучити відвідувачів на свій вебсайт, неприємно бачити таке зниження трафіку, тому що Google вже дає відповідь потенційним клієнтам. Але якщо пошукові системи використовують ваш сайт для видачі в нульовій позиції пошуковика, це тільки підтверджує, що ви надаєте цінний контент. Ваш наступний крок — залучити клієнтів на свій сайт, запропонувавши їм перейти за посиланням і отримати більше корисної інформації.

Є кілька способів зробити це. Подумайте, як можна оновити заголовки сторінок для пошукових систем. Чи можете ви зробити свій список «як зробити, як знайти тощо…» трохи довшим, залишаючись водночас точними, щоб інформація фрагмента була обрізаною, а користувачі переходили за посиланням, щоби побачити всю інформацію?

Читайте також:  9 порад, які зроблять ваш контент-план більш ефективним в 2023 році

Перевірені Google дані для локального SEO

Ми вже не раз писали про те, які кроки мають зробити підприємці, що працюють на локальному рівні (буде посилання). Якщо у вас бізнес — піцерія, ветеринарна клініка, стоматологія, то ваші дані в списку в Google Мій бізнес надають актуальну інформацію користувачам і допомагають визначити ваше географічне положення.

З вашої картки клієнти зможуть дізнатися:

  • де ви розташовані;
  • коли до вас можна приїхати (графік роботи);
  • які зручності є у вашому закладі (наприклад, чи є Wi-Fi в готелі);
  • скільки людей відвідують ваш офіс або заклад у різний час дня й тижня;
  • як виглядає ваш заклад всередині та ззовні;
  • як із вами зв’язатися;
  • що говорять про вас інші клієнти.

Добре заповнений профіль в Google Мій Бізнес дасть змогу залучити безкоштовний трафік на ваш сайт. Крім цього, це покращує ранжування сайту в пошуку. До того ж цей чинник впливає більше, ніж зворотні посилання або внутрішня оптимізація.

Щоби переконатися, що інформація, яка показується, вірна, вам треба підтвердити дані про свою компанію в Google і підтримувати їх в актуальному стані.

Голосовий пошук

Голосові помічники, як і раніше, мають великий попит. Популярність голосового пошуку призвела до найзначніших змін у використанні ключових слів. Коли ми вводимо пошук в Google письмово, ми формулюємо його інакше, ніж коли ми використовуємо, наприклад, Alexa або Siri для пошуку інформації. Наприклад, людина, яка шукає найближчий автосервіс на Подолі, може ввести в Google «Автосервіс Поділ», але запитати голосового помічника: «Де найближчий автосервіс на Подолі?». Під час написання контенту вибирайте ключові слова на основі питань, які люди можуть задати під час використання голосового помічника.

Читайте також:  Грудень 2022 року: апдейт Google Helpful Content

Візуальний пошук

Замість того, щоби вводити опис в Google, користувачі тепер можуть завантажувати зображення та отримувати інформацію про елемент тільки з зображення. Якщо вони завантажують фотографію рослини, пошук надає інформацію про види, зображення ж архітектурної пам’ятки надає певні історичні дані. Коли користувач шукає продукт, він отримує інформацію про схожі продукти та де їх купити. Google Lens, Pinterest Lens і відповідні інструменти пошуку перетворюють камеру користувача в рядок пошуку.

Як ваш бізнес може використовувати візуальний пошук? Ви можете додати високоякісні зображення з описовими ключовими словами, ввести пошук зображень у свій онлайн-інвентар і (якщо ваш цільовий ринок використовує Pinterest) розглянути можливість розміщення реклами на цій платформі. Бренди, які рекламуються, отримують переваги у вигляді покращених результатів пошуку.

Додатково потрібно врахувати таке:

  • наявність окремої карти сайту з зображеннями збільшить ймовірність того, що вони будуть виявлені пошуковими системами;
  • використовуйте описові імена файлів для зображень, перш, ніж завантажувати їх на свій сайт;
  • додати альтернативний текст до всіх зображень — Alt-теги.

Онлайн-огляди

Онлайн-огляди допомагають залучати нових клієнтів вашому бізнесу. Споживачі дають реальні, об’єктивні відгуки продуктів або послуг будь-якої компанії. Наявність безлічі відгуків із перевірених джерел може виділити ваш бізнес серед конкурентів і почати створювати позитивний образ компанії й будувати довірчі стосунки ще до того, як потенційні клієнти перейдуть на ваш сайт.

Відгуки через Google Business найбільш помітні, а дані про вашу компанію в Google дають змогу людям напряму подзвонити або перейти на ваш сайт.

Автоматичне «розумне» призначення ставок в Google Ads

Постійний моніторинг, аналіз і коригування ключових слів і ставок — завдання необхідне для отримання найкращих результатів від кампаній в Google Ads, але монотонне та часто виснажливе.

Читайте також:  Google Ads оголошує про зміни в налаштуваннях геотаргетингу

Використовуйте стратегії автоматичного призначення ставок. Це дає змогу Google використовувати машинне навчання для аналізу величезної кількості даних про своїх користувачів, щоби коригувати ваші ставки в режимі реального часу. Фахівці з реклами можуть використовувати автоматизовані стратегії, зберігаючи водночас повний контроль рекламної кампанії. В автоматичних торгах немає нічого нового — Smart Bidding дебютував у 2016 році, — але більшість власників бізнесу не знають, що це таке і як воно працює. Якщо ви хочете самі розібратися, як налаштовувати рекламні оголошення, то запрошуємо вас на курс «Контекстна реклама», який розпочнеться 5 жовтня.

Хочеш знати більше про рекламу?

Підписуйся на нашу розсилку, щоб першим
отримувати найцікавіші новини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!Cвіжі публікації

Google Analytics 4 vs Universal Analytics. У чому різниця?

Google Analytics 4 vs Universal Analytics. У чому різниця?

Що очікувати маркетологам від нового СЕО Twitter Лінди Яккаріно

Що очікувати маркетологам від нового СЕО Twitter Лінди Яккаріно

Як підвищити ефективність рекламних оголошень в Google Ads для збільшення продажів

Як підвищити ефективність рекламних оголошень в Google Ads для збільшення продажів

Статті по цій темі

7 тенденцій, які впливатимуть на продажі у 2021 році

7 тенденцій, які впливатимуть на продажі у 2021 році

Тенденції споживання контенту в 2020 році

Тенденції споживання контенту в 2020 році

15 цікавих фактів про діджитал тренди 2020 року

15 цікавих фактів про діджитал тренди 2020 року

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: