Що таке Google Analytics 4?

Що таке Google Analytics 4?

6 хвилин

Змiст

Переклад статті Кена Вільямса (Ken Williams) про новий Google Analytics 4, який кардинально змінює підхід у роботі аналітичних інструментів і встановлює перехід із традиційної моделі Сеанси / Перегляди сторінок до моделі Подія/Параметр.

На початку серпня 2019 року розробники Google анонсували вихід нового типу акаунта в інтерфейсі Google Analytics — «Вебсайти та додатки». Тепер він називається Google Analytics 4 та використовується за умовчанням під час створення нового ресурсу.

Чому Google Analytics 4 (GA4)?

Якщо ви стежили за оновленнями Google Analytics, то знаєте, що з моменту покупки компанії Urchin сервіс зазнав дві серйозних зміни:

  • 2008: Перехід від Urchin до класичної версії Google Analytics (ga.js);
  • 2013: Перехід від класичної Google Analytics до Universal Analytics (analytics.js).

Google Analytics 4 був у розробці з моменту першого випуску Google Analytics для Firebase у 2017 році, а бета-версія була випущена наприкінці липня 2019 року під назвою Вебсайти та додатки (App + Web Properties).

Що потрібно знати про GA4?

Google розгорнув безліч оновлень із версією 4, але фундаментальна відмінність між GA4 і попередніми версіями Google Analytics полягає в моделі даних, керованої на основі подій (event-driven data model).

Короткий огляд:

На час появи вебаналітики (в середині 2000-х) вебсайти складалися зі сторінок, які завантажувалися з кожним переглядом. У результаті всі пішли методом групування цих переглядів сторінок у сеанси кожен раз, коли користувач не взаємодіяв із сайтом упродовж 30 хвилин (налаштування Час очікування сеансу). Потім з’явилися мобільні та односторінкові додатки (Single Page Application, SPA), і концепція переглядів сторінок і сеансів перестала застосовуватися.

Перегляд сторінки дуже важливий для вебаналітики. Він використовується для розрахунку показника відмов (Bounce Rate), тривалості сеансу (Session Duration), тривалості перегляду сторінки (Time On Page), сторінок / сеансів (Pages / Session) тощо. (Не кажучи вже про важливість сторінки входу (Landing Page)). Додатки, які просто завантажують і запускають довгі процеси (наприклад, ігри, відеоплеєри й ін.), не можуть правильно описувати поведінку користувача за допомогою традиційної моделі Сеанси / Перегляди сторінок.

Читайте також:  Скандальні наліпки Facebook створені ШІ

Рішення: модель даних, керована на основі подій (event-driven data model).

Аналітики мобільних додатків розв’язали цю проблему, відмовившися від системи, у якій фундаментальним будівельним блоком сеансу є перегляд сторінки. Вони замінили його гнучкою системою подій, властивостей і якостей користувача. Ця концепція легко застосовується до будь-якого нового додатку. Але вона також може бути застосована й до звичайного вебсайту.

Компанія Google не винайшла event-driven data model. Така модель даних була ядром Firebase Analytics з моменту її придбання у 2014 році. Це перевірений підхід, який існував уже багато років, але до появи Google Analytics 4 рідко застосовувався до традиційних вебсайтів.

Переваги Google Analytics 4?

У GA4 є безліч переваг, важливість кожної з них буде залежати від того, ким ви є за професією — аналітиком, маркетологом або розробником.

Для аналітиків:

1) крос-платформове відстеження

Якщо ви керуєте як вебсайтом, так і мобільним додатком, то у вас, нарешті, з’явилася можливість об’єднати свої дані з різних аналітичних інструментів. Це зручніше, ніж зведений ресурс (rollup properties) і зведена звітність, оскільки тепер дані будуть використовувати одну й ту ж схему роботи.

2) центр аналізу

Навіть якщо ви не керуєте мобільним додатком, ви однаково можете помітити, що GA4 є потужнішим інструментом аналізу, ніж застарілі версії Google Analytics. Це пов’язано з тим, що в Центрі аналізу є можливість створити свій власний звіт і провести будь-який аналіз за тими метриками, які вам необхідні (аналізувати деяких користувачів, створювати власні послідовності конверсії, порівнювати сегменти тощо), або ж скористатися готовими шаблонами. Раніше цей функціонал був доступний тільки користувачам GA360, а тепер він доступний усім охочим.

Крім того, тепер доступна функція експорту даних в Google BigQuery. Це означає, що ви можете отримати доступ до сирих даних, об’єднати їх з іншими джерелами та працювати з ними без семпліювання за допомогою SQL-запитів.

Читайте також:  Google Analytics 4 vs Universal Analytics. У чому різниця?

Для маркетологів

1) схильність до покупки та відтік аудиторії (Propensity & Churn Audience)

GA4 дає змогу групувати користувачів в аудиторії на основі ймовірності того, що вони здійснять покупку або підуть упродовж наступних 7 днів. Це схоже на programmatic (алгоритмічну закупівлю реклами), тільки використовує вашу власну поведінку в інтернеті для створення передбачень, а не покладається на дані зі стороннього чорного ящика (third-party’s black box).

2) нові показники залученості (New Engagement Metrics)

Якщо ваша мета — спонукати користувачів взаємодіяти з вебсайтом або додатком, то вам, швидше за все, захочеться дізнатися, які статті читають користувачі, які відео переглядають, чи завантажують із сайту файли тощо. GA4 запустив новий спосіб відстеження залученості користувачів і повністю виключив з аналітики поняття показник відмов.

3) крос-платформова атрибуція (Cross-Platform Campaign Attribution)

За допомогою крос-платформової атрибуції ви можете відстежувати й аналізувати різні точки взаємодії, які ви підтримуєте зі своїми клієнтами на різних платформах (вебсайті та мобільному додатку) та каналах, які вони використовують під час взаємодії з вашим брендом.

Для розробників

1) поліпшена статистика (Enhanced Measurement)

Вона дає змогу збирати не тільки дані про перегляд сторінок (PageView), але й інші. Наприклад, глибину скролінгу (прокрутку), кліки на зовнішні посилання (атрибуція посилань), пошук на сайті, взаємодії з відео, завантаження файлів. Раніше, щоби відстежувати щось подібне, потрібно було встановлювати додатковий JavaScript-код на сайт, створювати тригери та теги в Google Tag Manager. У GA4 це можна зробити, просто пересунувши перемикач у положення Увімк.

2) Перевірка Google Analytics 4 в режимі налагодження (UI Debugging)

У GA4 є вбудований звіт DebugView. Він дає змогу ізолювати дані (події, параметри та властивості користувача) у реальному часі, що надходять із певного пристрою (наприклад, з вашого власного комп’ютера, поки ви тестуєте свій код). Це означає, що тепер немає потреби використовувати інструменти розробника Chrome і проксі, такі як Charles або Fiddler.

Читайте також:  LinkedIn анонсує нові інструменти штучного інтелекту для покращення найму та навчання

Перехід на GA4 буде складним

Попри всі переваги GA4, перераховані вище, аналітикам і маркетологам, знайомим із застарілими версіями Google Analytics, швидше за все, буде складно відразу перейти на GA4, оскільки Google Analytics 4 — це повне перероблення знайомого Google Analytics з новою моделлю відстеження:

  • багато звітів, які раніше використовували маркетологи у своїй роботі, в GA4 були видалені або замінені на інші;
  • популярні параметри та показники, такі як medium і bounces, більше не існують;
  • процес впровадження та додавання тегів також сильно відрізняється.

Перехід на Google Analytics 4 у 2020 році куди складніший, ніж перехід із класичного Google Analytics на Universal Analytics у 2013 році. Але цей процес неминучий і на нього потрібно виділити певний час.

Джерело:

Хочеш знати більше про digital?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Cвіжі публікації

Snapchat тестує підписку без реклами

Snapchat тестує підписку без реклами

YouTube «неоптимальний» для людей, які використовують блокувальники реклами

YouTube «неоптимальний» для людей, які використовують блокувальники реклами

Google оголосив про оновлення у мові політики реклами для дітей та підлітків

Google оголосив про оновлення у мові політики реклами для дітей та підлітків

Статті по цій темі

Збій у Google Analytics 4

Збій у Google Analytics 4

Google Analytics прибирає старі моделі та дає нові можливості маркетологам

Google Analytics прибирає старі моделі та дає нові можливості маркетологам

Як використовувати Google Search Console та Google Analytics разом для збільшення органічного трафіку?

Як використовувати Google Search Console та Google Analytics разом для збільшення органічного трафіку?

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: