Як успішно вести SMM у 2019 році. Поради від Ніла Пателя

Як успішно вести SMM у 2019 році. Поради від Ніла Пателя

6 хвилин

Змiст

Важко отримати трафік з соцмереж, якщо не витрачати гроші на рекламу. Середня кількість розповсюджень контенту вмирає рік за роком. Однак ми не можемо ігнорувати Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, YouTube або будь-яку іншу соцмережу, яка набирає обертів, тому що у них просто гігантський трафік. Євангеліст інтернет-маркетингу, Ніл Патель, у своєму блозі розповідає як повернути органічний обхват та підвищити продажі в соціальних мережах.

Чекайте менше трафіку від соціальної мережі, навіть якщо ви платите за це


З 2015 року зменшується кількість розповсюджень контенту. Соцмережі спеціально скорочують органічне охоплення, щоб компанії платили за обсяг трафіку, до якого вони звикли та на який розраховували.
Тепер подивімось на частку реклами в соціальних мережах в загальному обсязі інтернет-реклами. Вона стабільно росте. Наприклад, у Facebook в середині 2017 року було так багато рекламодавців, що ставки CPM і CPC значно виросли.


Але так само, як і в випадку з SEO, маркетологи придумали, як повернути smm-трафік, що помирає. З 2017 року органічний трафік потроху збільшується. Звичайно, це не буде тривати вічно, але шанс поки є.


Не чекайте допомоги від співробітників


Майже 75% опитаних компаній просять співробітників розшарити їх контент, щоб отримати лайки та коментарі. Ніл Патель особисто перевірив цей спосіб, й вважає, що він не працює. Перші пару раз співробітники погоджуються, але коли це стає регулярною практикою, вони просто ігнорують такі прохання.


Чи потрібно робити свого чат-бота?


Компанії витрачають на створення кожного виду контенту різний час. Ось, як воно розподіляється:


Всі люблять постити зображення і текст, тому що їх легко підготувати. Але ці формати не приносять високого залучення. Краще робити живі відеотрансляції й просто ролики.Соцмережі намагаються конкурувати з телебаченням чи онлайн-платформами типу Netflix. Щоб отримати максимальне залучення, знімайте відео. В ідеалі — живе, але записи теж підійдуть. Вони принесуть нових передплатників і точно будуть переглянуті, на відміну від картинок і тексту. Ще одна причина на користь відео – ролики утримують відвідувачів в соцмережах, а не перенаправляють їх на сайт компанії, тому відео та отримує більше органіки. А щоб користувачі переходили на сайт, використовуйте чат-ботів.

Читайте також:  Ecommerce Consumer Behavior Report: чого хочуть покупці від ecommerce-брендів, і які канали в пріоритеті

Понад 40% компаній отримали трафік завдяки чат-ботам. Щоб витягнути людей з соцмереж, наприклад, Facebook, краще завести бот в месенджері, наприклад, в Mobile Monkey. Месенджери є надзвичайно ефективними. Поки що не в кожній соцмережі вони є, але Ніл передбачає, що скоро все зміниться.


Треба почати світову експансію

Й сайти, й smm повинні стати глобальними. Кількість неангломовних відвідувачів зростає, тому саме час задуматися про створення мультимовного контенту.


Багато хто вже помітив цю тенденцію і публікує контент і на інших мовах:


Ця тенденція буде тільки підсилюватися, тому що SMM в неангломовних країнах більш вигідний. Щоб отримати максимальну віддачу від SMM-трафіку і реклами, розміщуйте контент декількома мовами. Наприклад, у Facebook можна націлити по регіонах, правда, в Twitter і Instagram ще немає.
Реклама коштує дорого в США, Японії, Канаді, Великобританії, Німеччини, а ось в країнах Латинської Америки і Азії вона дешева.

Способи збільшити дохід від SMM


Так само, як і в контент-маркетингу, не чекайте миттєвої конверсії відвідувачів від SMM. В середньому трафік з соцмереж конвертується після трьох відвідувань.


Якщо вам потрібні продажі, то треба постаратися, щоб люди поверталися. Найпростіший спосіб перетворити відвідувачів в клієнтів — налаштувати ремаркетинг. Однак є й інші рішення, які мало, хто використовує. Найкраще комбінувати канали, тому що одного буде недостатньо. І обов’язково включайте sms. Ніл передбачає, що мало хто використовує sms-маркетинг. Але на його sms-розсилку відповідає 68% одержувачів. Якщо ви вважаєте, що це багато, то Ніл додає, що це не частка відкрили повідомлення, а частка які відповіли на нього!
Ніл радить збільшувати конверсію за допомогою таких інструментів: Hello Bar – для електронної пошти і Subscribers – для push-повідомлень
Є кілька способів підвищити продажі через соцмережі — чат-боти й відео. Звичайно, просто оновлювати статус легше, ніж знімати ролики, але необхідно додати певних зусиль, щоб отримати позитивний результат.

Читайте також:  Як TikTok впливає на вибір покупок в інтернеті

Зосередьтеся на конкретних соціальних мережах, щоб підвищити продажі

Щоб отримати повну картину успішних продажів, подивіться, де і як відбувається перше та останнє торкання ваших клієнтів. Перше торкання покаже, як потенційні клієнти знаходять вас. Вони не купують відразу, але це та точка, в якій вони дізнаються про компанії та її продукті. У опитаних компаній лідирує Facebook.

Місце останнього торкання перед покупкою відрізняється від першого, але в лідерах все одно Facebook. Однак на другому місці – YouTube, а на третьому – WhatsApp. Це не дивно, тому що текстові повідомлення мають високу частку відкриття і кліків, тому подумайте, чи зможете ви працювати через WhatsApp теж.

Висновки


Алгоритми й для органічного охоплення, і для реклами стануть ще жорсткішими, а компанії постійно стикаються в соцмережах з проблемами, пов’язаними з фейковий новинами, конфіденційністю і політикою. Але це не означає, що треба відмовлятися від SMM.Факти говорять про те, що соцмережі на підйомі. Вони більше не ростуть швидко, але це лише тому, що більшість користувачів вже зареєстровані в них. Соцмережі ефективні, тому що люди довіряють певній інформації. І довіра буде тільки збільшуватися в міру розв’язання проблем фейкових новин.

Джерело: nielpatel.com

Хочеш знати більше про рекламу?

Підписуйся на нашу розсилку, щоб першим
отримувати найцікавіші новини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Cвіжі публікації

Чому ефективність реклами у 2022 році може знизитися?

Чому ефективність реклами у 2022 році може знизитися?

Badged Meta Business Partner – новий статус digital агенції UAMASTER

Badged Meta Business Partner – новий статус digital агенції UAMASTER

Просування в Instagram: пошук, хештеги та інші секрети розкрутки аккаунту

Просування в Instagram: пошук, хештеги та інші секрети розкрутки аккаунту

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: