Другое Интернет-маркетинг

Дослідження Facebook: як Covid-19 вплинув на малий та середній бізнес

Малий і середній бізнес дивиться на майбутнє з оптимізмом, хоча деяким підприємцям довелося скоротити персонал через COVID-19. Такі дані були отримані під час дослідження, проведеного Facebook спільно зі Світовим банком і Організацією економічного співробітництва та розвитку. Було опитано 30 тисяч власників малого та середнього бізнесу та їхніх співробітників у понад 50 країнах світу

Ключові висновки дослідження

У 15 з опитаних країн понад половина підприємств щонайменше 25 % продажів перевели в режим онлайн.

26 % малих і середніх підприємств з усього світу були змушені закритися із січня по травень 2020 року.

Третина підприємств у 49 країнах перевели щонайменше 25 % усіх продажів в онлайн за останні 30 днів.

Водночас 62 % бізнесів у світі повідомили про нижчі продажі за останніх 30 днів у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. У країнах Близького Сходу та в Північній Африці, а також у регіонах Південної Азії 70 % і 58 % підприємств повідомили про зниження продажів. Тільки у двох країнах — Данії та Філіппінах — менше ніж 50 % підприємств повідомили про падіння продажів.

За секторами промисловості найбільше через пандемію постраждали компанії у сфері готельного бізнесу, кафе, ресторани — 76 %, транспорт і логістика — 69 %. А найменше — компанії у сфері інформаційних послуг — 53 %.

33 % підприємств у всьому світі скоротили персонал через COVID-19. 36 % з цих малих і середніх підприємств планують прийняти цих же співробітників на роботу, як тільки ситуація покращиться.

Компанії, у яких у штаті був лише один співробітник, зачинялися частіше підприємств із більшим числом співробітників.

74 % підприємств з усього світу, які були зачинені під час проведення опитування, планують відчинятися після зняття обмежень.

Читайте також:  Травневі оновлення в Google Ads

Фінансову допомогу під час пандемії отримали 23 % МСП з усього світу, більшість — у вигляді кредитів і грантів. 27 % не отримували будь-яку допомогу під час проведення опитування.

Дізнатися більше про дослідження можна в блозі Facebook

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!Попередня стаття

Повернутися до основ: як керувати своїм брендом в умовах кризи

Наступна стаття

Spotify в Україні