Дорожня карта Google Ads API на 2025 рік: що очікувати розробникам та маркетологам?
PayPal запускає рекламну платформу PayPal Ads
Meta впроваджує метрику «Перегляди» як основний показник контенту
4 хвилини
Вважаєте, що для персоналізації розсилки достатньо додати поле «Ім’я користувача» в листі? Тоді ми йдемо до вас з цією статтею. Уявіть, що ваш користувач отримує листи з індивідуальним набором товарів, які сподобаються саме йому – пропонуємо людині потрібний товар + збільшуємо продажі. Але як же отримати такі бажані дані про розмір взуття, стать дитини та ім’я домашнього улюбленця?
Для того, щоб дізнатись про це не потрібно грати в детектива – дотримуйтеся простих правил, що наведені нижче, і не відправляйте один і той самий лист на півмільйонну базу користувачів.
4 способи збору інформації про клієнта в email-маркетингу:
В першій частині статті розглянемо перші два способи.
Найоптимальніший спосіб зібрати дані – розмістити в формі збору контактів окрім стандартних полів «Email» і «Ім’я» додаткові поля для інформації, яку ви хочете знати про користувача. Поля можуть бути різні, в залежності від ваших цілей та фантазії, наприклад:
Форма збору з додатковими полями може бути розміщена на сайті (онлайн), а також в магазині/виставці/конференції (оффлайн).
Приклади форм розроблених UAMASTER:
В формі інтернет-магазину взуття MARSALA пропонуємо користувачеві обрати бажаний розмір взуття. На розпродажі завжди важко знайти взуття потрібного розміру, а знаючи цю інформацію клієнту можна відправляти моделі в конкретному розміру.
В pop up формі на сайті школи з вивчення англійської мови ILC користувачеві пропонується вибрати хто саме вивчає англійську – сам користувач або можливо його дитина. Сегментуємо підписника на первинному етапі і відправляємо кожному сегменту свій лист.
Важливо, щоб форма не була перевантажена додатковими полями, оптимально – 2-4 запитання. Для користувача очевидно під час підписки залишати електронну адресу, але людина можете не зрозуміти навіщо заповнювати дату народження дитини або улюблений стиль одягу. Для боротьби з негативом і обуренням обов’язково потрібно вказати причину – навіщо користувач заповнює так багато полів, як ми надалі будемо використовувати цю інформацію, адже правила GDRP ніхто не відміняв. Деякі додаткові поля можуть бути не обов’язкові для заповнення (без спеціальної позначки) – дайте користувачеві право самостійно вирішувати яку інформацію про себе залишати, а яку ні.
До регулярних листів можна додати динамічний блок з проханням заповнити інформацію про себе. Людина, стать якої ми не знаємо, цей блок побачить, на відміну від людини з заповненним блоком – від неї динамічний блок приховається.
Налаштуйте відправку тригерного листа з пропозицією заповнити дані в особистому кабінеті. Наприклад, можна відправляти лист тим користувачам, у яких заповнено лише три стандартні поля, налаштуйте автоматичну відправку листа 1 раз на місяць і регулярно отримуйте необхідні дані.
Важливо мотивувати користувача залишити дані про себе. Найкращий мотиватор – знижка, купон, промокод на покупку чи безкоштовна доставка. За відсутності альтернативи можна використати речення – «Заповніть додаткові поля, щоб ми могли надавати вам найактуальнішу інформацію.», але це слабка мотивація для обміну інформацією.
Персоналізуйте листи, не обмежуйтесь лише ім’ям клієнта, сегментуйте користувачів за давністю покупки, геолокації чи видам товару і відправляйте унікальний та індивідуальний контент.
В другій частині статті розглянемо два інших способу збору інформації про користувачів.
Юлія Смірнова, спеціаліст з email маркетингу, UAMASTER digital agency
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
Послуги digital маркетингу для середнього та великого бізнесу. Digital стратегія. Performance маркетинг. Веб-аналітика.
Ми зосереджені на створенні креативних стратегій, бренд-комунікацій, нестандартних механік і діджиталу.
School of Digital Advertising UAMASTER – навчаємо новим цифровим дисциплінам. Переходь на сайт і знайомся з програмою курсу "Digital маркетинг"
Професійне налаштування Google Analytics 4 Коректний збір даних в GA4. Зрозуміла та корисна звітність.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: