Оновлений прогноз об’ємів рекламно-комунікаційного ринку України 2020

Оновлений прогноз об’ємів рекламно-комунікаційного ринку України 2020

4 хвилини

Вірус позначився на рекламній індустрії України, але виявився не смертельним. Всеукраїнська рекламна коаліція оновлює прогноз об’ємів рекламно-комунікаційного ринку 2020. 

Традиційно за підсумками першого півріччя ВРК опитує профільні індустріальні медіа асоціації та експертів з метою проведення коригувань зроблених в грудні попереднього року прогнозів обсягів рекламно-комунікаційного ринку.

У 2020 році оновлених липневих прогнозів від ВРК індустрія чекала з особливим нетерпінням. І ось дослідження проведено, дані отримані, припущення, як буде розвиватися ситуація, якщо збережеться поточний тренд, зроблені.

Для того, щоб оцінити вплив короновіруса на обсяг рекламного ринку, в таблиці наведені прогнози ринку, зроблені в грудні 2019 і липні 2020.

Обсяг рекламного медіа ринку 2020

Як бачимо, в цілому рекламний ринок сподівається залишитися в торішніх об’ємах, при цьому деякі медіа, на жаль, не дорахуються в своїх об’ємах, але деякі навіть збираються підрости. 

Нагадаємо, що Internet (Digital) ринок рекламних комунікацій узагальнено складається з так званих медіа частини (банерна реклама, реклама в соціальних мережах, rich media, спонсорство, цифрове відео …) і пошукової реклами. У таблиці наведено дані для інтернет-медіа. Експерти ВРК та IAB уточнили прогноз на 2020 рік, враховуючи результати зрізу очікувань за напрямками цифрової реклами, який проводив Комітет ринкових досліджень IAB в квітні 2020. Очікування експертів по першому півріччю 2020 скоріше негативні, але в цілому до кінця року галузь повинна відновитися.

Вплив епідемії та наступних контрзаходів і обмежень, зроблених урядом, мінімально впливають на напрямки пошукової реклами (її об’єм близько 12 000 млн грн, які відносяться до діджитал ринку в цілому, але не входять в зведену таблицю медіа ринку) і онлайн відео (3 800 млн грн, враховані в об’ємі медіа інтернет реклами) в річній перспективі. У той же час на банерну рекламу (включаючи спонсорство, нестандарти та інтегрований контент) й інший діджитал вплив буде швидше негативним. Також більшість експертів висловили негативні очікування щодо динаміки зростання категорій класифайдов, лідогенерації та аудіореклами, які на даному етапі IAB взагалі не оцінюються.

Читайте також:  Додати посилання в Instagram Stories тепер зможе кожен користувач

З огляду на нетиповість року, надлишок зовнішніх і внутрішніх викликів для індустрії, ВРК залишає за собою право відновити прогноз до кінця 2020 після отримання фактичних даних за перше півріччя 2020 в серпні, по завершенню оцінки ринку за методологією IAB. 

Що стосується об’ємів ринку NON-Media комунікацій, то тут ВРК оперує оцінками від МАМІ (Міжнародної Асоціації Маркетингових Ініціатив) і UAPR (Українська асоціація Public Relations). 

Об’єми ринку маркетингових сервісів

Основою для оцінки ринку Маркетингових сервісів від МАМІ, крім експертного опитування, також є Рейтинг агентств маркетингових сервісів згідно їх доходів. Так, за результатами рейтингу 2019, який завершився в травні 2020 року, підсумкові дані ринку були скориговані і загальний об’єм ринку МС склав 7 034 млн грн.

У грудні очікування на 2020 були цілком оптимістичні – прогнозувалося збільшення об’ємів ринку на 18%, обумовлене загальним пожвавленням активностей і справжнім «бумом» в trade та event маркетингу. Однак, пандемія суворо розпорядилася з такими очікуваннями в «контактних» способах комунікації і замість зростання прогнозується спад на 21%.

При цьому, в нових реаліях, спостерігаються дві основні тенденції: онлайн івенти – від звичайних вебінарів до повноцінних онлайн заходів з використанням AR і VR технологій, а також експрес push-активності, які оперативно впливають на зростання продажу. Комунікації з покупцями набувають все більш персональний характер і розвиваються індивідуальні пропозиції. Втім, цей тренд зовсім не новий і не залежить від вірусної ситуації, інша справа, що сьогодні вся ця персоналізація все більше відбувається не у полиці магазину, а онлайн.

Що стосується PR-ринку, то тут все «стабільно». У сенсі – ні зростання, ні падіння. Об’єми 2020 залишиться рівним об’ємам 2019 – приблизно 950 млн грн. Деякі бізнеси скоротили свої бюджети в зв’язку з Covid-19, деякі, навпаки, в цій ситуації використовують піар комунікації замість інших маркетингових або медіа каналів. У публічному секторі також без змін, бюджети перерозподілились з фокусом на ковід, але не скоротилися. 

Читайте також:  Badged Meta Business Partner – новий статус digital агенції UAMASTER

Як бачимо рекламно-комунікаційний ринок України, загартований в попередніх кризах різного роду, демонструє завидну витримку і не втрачає оптимізму. 

Чого і вам бажаємо. 

Максим Лазебник

Директор ВРК

Джерело: ВРК

Хочеш знати більше про рекламу?

Підписуйся на нашу розсилку, щоб першим
отримувати найцікавіші новини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Cвіжі публікації

Чому ефективність реклами у 2022 році може знизитися?

Чому ефективність реклами у 2022 році може знизитися?

Badged Meta Business Partner – новий статус digital агенції UAMASTER

Badged Meta Business Partner – новий статус digital агенції UAMASTER

Просування в Instagram: пошук, хештеги та інші секрети розкрутки аккаунту

Просування в Instagram: пошук, хештеги та інші секрети розкрутки аккаунту

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: