
Як використовувати YouTube Shorts для стабільного зростання та залучення аудиторії

Apple перейменовує Search Ads на Apple Ads

Як поєднати дані вашої реклами з генеративним ШІ
10 хвилин
Відео реклама на YouTube є потужним інструментом для контакту з цільовою аудиторією для досягнення ваших задач. Проте, ефективність значно залежить від вашого вміння правильно використовувати цей інструмент. Ми пропонуємо корисні поради щодо оптимального розміщення відео реклами на YouTube.
ChatGPT з цим питанням вам не допоможе, бо інформація в його базі півторарічної давнини. А ряд суттєвих змін в структуру на налаштування відеокампаній були внесені в Google Ads з початку 2023 року.
Ми в digital агенції UAMASTER постійно використовуємо відео рекламу в YouTube для наших клієнтів, тому уважно стежимо за всіма змінами та новинками, і залюбки поділимося з вами інформацією та порадами.
Перше, і це головна новина: замість одного підтипу TrueView in-Stream наразі доступні три нових окремих підтипи: “Більше переглядів”, “Ефективне охоплення” та “Цільова частота”. Якщо ви думаєте, що зміни лише косметичні, то помиляєтесь. Ці ж цілі ми могли обирати в налаштуваннях TrueView in-Stream. Але раніше рекламодавцям було доступно більше комбінацій “ціль + модель оплати”. Наприклад, для цілі “Більше переглядів” раніше були доступні CPM та CPV, а зараз тільки CPV.
Друге: якщо ви вирішили зробити копію старої відео кампанії, яку створили рік тому, не дивуйтесь, якщо Google Ads видасть повідомлення про помилку, і не виконає ваше завдання. Це відбудеться в тому випадку, якщо зараз для нових компаній немає такої комбінації “цілі + моделі оплати”, яку ви використовували минулого разу. Маленький лайфхак – ви можете активувати стару кампанію, просто замініть рекламне оголошення.
Третє: YouTube дозволяє використовувати аудіо рекламу для українських рекламодавців. Зараз ви можете протестувати цей формат, поки більшість рекламодавців ще про нього не знають.
Четверте, і найменш важливе: на кілька тижнів Google прибирав можливість запуску Out-Stream кампаній. Але потім передумав і повернув цю опцію. А потім, поки ми писали цю статтю, знов прибрали. Out-Stream Шредінгера якийсь. Чому це не важливо: бо це найменш ефективний тип кампаній, і його не потрібно використовувати 😉
П’яте: Гугл буде генерувати вам рекламні відео за допомогою ШІ. Деталі нижче по тексту.
Перша задача маркетолога та медіабайера визначити який підтип кампаній дозволить отримати найкращий результат.
In-stream та In-Feed для відео з можливістю пропуску для отримання максимального VTR. Чудове рішення для storytelling відео.
In-Stream та Bumper Ads для тих, хто прагне максимального охоплення при низькому CPM. Найкраще відпрацюють відео з простим повідомленням.
Наочна ілюстрація жарту про боротьбу природи та програмістів, де природа досі виграє. Адже налаштування частоти з більшими можливостями є в підтипах “більше переглядів” та “ефективне охоплення”.
Схоже, цей підтип кампаній гугловці (чи googlers) зробили спеціально для тих людей, які не дуже люблять думати.
Цей підтип кампаній підтримує одразу всі формати відео: Bumper Ads, а також in-Stream з можливістю пропуску та без. Оплата тільки по СРМ.
Найкращий варіант роздратувати свою цільову авдиторію, якщо ви забули правильно налаштувати частоту контакту 🙂 Нагадаємо, для України та більшості країн це хронометраж до 15 секунд (в окремих країнах допуск до 20 секунд).
Оплата тільки по СРМ, який буде вищим ніж в інших типах кампаній.
Можна використовувати для не цікавої 15-секундної реклами, або якщо ви маєте дуже великий бюджет та хочете за короткий час гарантовано донести інформацію до цільової авдиторії.
Сподіваємось, співробітники Google не прочитають цей абзац. Бо далі буде правда.
Нагадаємо – Out-Stream – це єдиний тип кампаній, який показується лише на сайтах-партнерах і НЕ показується в YouTube. Він відображається тільки на мобільних пристроях. Велике охоплення, дуже дешево (vCPM). І вкрай не ефективно для будь-яких цілей рекламодавця.
Єдине виправдання чи допуск для використання Out-Stream – вам потрібно побудувати велике охоплення за короткий проміжок часу з дуже простим коротким повідомленням. Але краще це зробити іншими інструментами.
І як ми вже писали вище, в липні Out-Stream кампанії спочатку прибрали з рекламного кабінету, потім повернули, потім знову прибрали. Якщо ми більше не зможемо використовувати цей підтип – ніхто плакати не буде.
Чудове рішення для усіх рекламодавців з конверсійними задачами: отримайте більше конверсій завдяки відеорекламі, яка заохочує глядачів до взаємодій із вашою компанією. Для використання цього підтипу відео реклами потрібно спочатку налаштувати правильні конверсії в Google Analytics 4, потім “зв’язати” облікові записи Google Ads та Google Analytics.
Ще один нюанс: кампанії на конверсії показуються одночасно в YouTube та Google Display Network, і неможливо змінити налаштування плейсментів.
Згідно з результатами досліджень, будь-який тип послідовності буде ефективніший ніж одне відео. Гугл пропонує кілька стандартних комбінацій коротких та довгих відео, а за потреби ви можете створити власний тип послідовностей.
Наприклад, використання найбільш поширеного сценарію The Follow Up (довге відео + коротке відео) у порівнянні тільки з одним довгим відео дає + 79% Brand Awareness та +87% намір покупки.
Наш досвід використання послідовностей дуже позитивний: мали чудові результати. Важливий коментар: не забувайте, що для використання цього підтипу кампаній вам потрібні цікаві рекламні відео та уважність для правильного налаштування усіх таргетингів кампанії.
Маленький технічний нюанс: для використання цього підтипу кампаній ваші облікові записи Google Ads та YouTube мають бути “зв’язані”.
Відносно новий тип кампаній для України. В США його почали тестувати ще кілька років тому. Основна задача – охоплення цільової авдиторії під час прослуховування музики на YouTube.
Спробуйте як альтернативу рекламі на радіо, чи доповненню до неї. Адже в онлайні ви можете охоплювати тільки цільову авдиторію, якщо вмієте правильно налаштовувати таргетинги.
З’явилася лише пару днів тому. В англомовному інтерфейсі цей підтип називається “YouTube engagements”. Ми ще не встигли перевірити чи ефективно вона працює, запустимо першу тестову кампанію цього тижня.
Чому важливо: раніше SMM-ники страждали, коли мали задачу підвищення кількості підписників YouTube каналу за допомогою реклами. Так, це можна було зробити після танців з бубном, якщо правильно налаштувати кампанію на конверсії. Але результат не завжди був позитивним. Зараз же Гугл дає простий та зрозумілий інструмент для всіх охочих.
На цьому місці ми закінчуємо говорити про підтипи рекламних кампаній і переходимо до інших важливих питань та новинок.
Ще одна нова функція Google Ads – автоматичне створення вертикальних відео, які будуть використані для реклами на смартфонах. Зрозуміло чому Гугл зробив це. Бо з 2018 року для рекламодавців була доступна опція використання вертикальних відео, але більшість рекламодавців її ігнорували. Так, ми теж дивувались цьому факту: більшість переглядів рекламних відео на YouTube відбуваються через смартфони, у рекламодавців є готові вертикальні відео для Stories в Instagram, але вони їх просто забувають завантажувати в Google Ads.
Наша порада досить банальна: якщо у вас є нормальні вертикальні відео, краще використовуйте їх. Якщо немає – то нехай Гугл щось згенерує за допомогою ШІ.
27 млн. грн. на місяць – максимальний бюджет на відео рекламу в YouTube в Україні.
Для максимального охоплення аудиторії віком 18+ в Україні за допомогою відео реклами в YouTube вам знадобиться 27 млн. грн. Це дасть вам охоплення понад 20 мільйонів людей.
Але в реальності ніхто таку суму не витрачає, бо кожен рекламодавець знає свою цільову авдиторію, показує рекламу тільки їй, а не “всім людям старше 18 років”.
Ефективне розміщення відео реклами на YouTube вимагає обдуманої стратегії, врахування потреб вашої цільової аудиторії, експертизи в налаштуванні різних підтипів відео кампаній. Використовуйте наведені поради, щоб максимізувати вплив вашої рекламної кампанії та досягти успіху. А якщо у вас виникнуть питання чи знадобиться допомога – звертайтесь в digital агенцію UAMASTER.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
performance_marketing_engineers/
Послуги digital маркетингу для середнього та великого бізнесу. Digital стратегія. Performance маркетинг. Веб-аналітика.
Ми зосереджені на створенні креативних стратегій, бренд-комунікацій, нестандартних механік і діджиталу.
School of Digital Advertising UAMASTER – навчаємо новим цифровим дисциплінам. Переходь на сайт і знайомся з програмою курсу "Digital маркетинг"
Професійне налаштування Google Analytics 4 Коректний збір даних в GA4. Зрозуміла та корисна звітність.
Для пошуку введіть назву або слово