Digital digest: новини цифрового маркетингу

Digital digest: новини цифрового маркетингу

6 хвилин

Змiст

Депутати ввели “податок для Google” в Україні

Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт 4184, який передбачає сплату ПДВ світовими інтернет-компаніями, які заробляють на мережевій рекламі при наданні електронних послуг в Україні. 

Дія закону, зокрема, стосуватиметься компаній Facebook, Apple, Microsoft, Netflix, Wargaming Group, Bloomberg, та інших. Він може призвести до здорожчання послуг, якщо в їхню вартістю включатимуть ПДВ. 

Метою документу є збільшення доходів бюджету від податку на додану вартість за рахунок залучення до оподаткування нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України. Також метою є створення сприятливих умов ефективного та необтяжливого адміністрування для бізнесу й держави процедур, пов’язаних зі сплатою податку.

Twitter тестує рекламу в розділі Fleets

Зображення та відео тривалістю до 30 секунд будуть з’являтися між записами користувачів.

Twitter почав пілотне тестування реклами в своїй версії Сторіс – розділі Fleets. Повноекранна реклама дозволить соцмережі краще конкурувати з вертикальною рекламою, пропонованої в Facebook, Instagram, Snapchat та TikTok.

Тестовий запуск відбудеться в США та буде доступний вузькому колу рекламодавців зі сфери технологій, роздрібної торгівлі, громадського харчування та товарів повсякденного попиту. Реклама буде з’являтися між записами користувачів. Як оголошень доступні статичні зображення і відео тривалістю до 30 секунд. Рекламодавці зможуть додавати в своїх оголошеннях активні посилання із закликом до дії. Вони також зможуть аналізувати свої кампанії за кількістю показів, відвідуванням профілю, кількості кліків, часу перегляду ролика та переходам на сайт.

Instagram представив нові інструменти для Reels та Live

На основі відгуків від творців та компаній команда Instagram представила статистику для Reels and Live.

Instagram Reels insights

Для Reels (коротких роликів, які в Україні поки недоступні) будуть показуватися:

  • число переглядів
  • охоплення акаунтів
  • лайки
  • коментарі
  • збереження
  • репости
Читайте також:  YouTube додає "Spotlight Moments", інструмент для реклами на основі штучного інтелекту

Для прямих ефірів:

  • охоплення акаунтів
  • найбільше число глядачів
  • коментарі
  • репости

Всі ці дані також будуть відображатися в блоці Account Insights. Ще тут з’явиться нова інформація про охоплення: профілі яких типів бачать записи і які формати контенту найбільш ефективні.

Крім того, Instagram представив нову політику конфідеційності після того, як мережу звинуватили в цензуруванні пропалестинського контенту під час загострення конфлікту в Секторі Гази. 

Користувачі використовували платформу для висвітлення ситуації, поширюючи в Instagram пости і сторіс. Через те, що раніше алгоритми Instagram віддавали перевагу оригінальному контенту, поширені пропалестинські повідомлення отримували менше охоплення.

У компанії зазначають, що сторіс, в яких публікуються пости зі стрічки, не отримують тієї аудиторії, на яку люди розраховують, і не набирають очікувану кількість переглядів. Тому проблеми з показом сторіс на певну тематику були не проявом цензури, а “непередбаченим побічним ефектом” роботи алгоритмів.

Amazon випускає свій ідентифікатор в зв’язку зі скасуванням cookies

Amazon вирішив скористатися тим, що Google незабаром скасує cookies, і створити власний користувальницький ідентифікатор.

Рітейлер планує залучити більше компаній в свої видавничі і DSP-сервіси (Demand-Side Platform). Ідентифікатор Amazon НЕ буде універсальним – він буде працювати виключно всередині екосистеми компанії. Джерела зазначають, що ідентифікатор буде доступний тим, хто купує рекламу через DSP-платформу Amazon, а також в розділі послуг для видавців Amazon Publisher Services (APS).

«Ідентифікатор Amazon – швидше засіб інформування їх DSP-платформи про частоту і атрибуції, яке при цьому підтримує identity silo», – розповів представник однієї з компаній, з якої Amazon обговорював ініціативу. Ідентифікатор буде працювати відповідно до правил конфіденційності компанії, розповів представник рітейлера.

Видання зазначає, що ідентифікатор Amazon може змінити баланс сил в digital-реклами в сторону рітейлера, який вже випустив свою DSP-платформу в минулому році. Також він дозволить збільшити рекламні доходи компанії і масштабувати послуги для видавців.

Читайте також:  Google Analytics прибирає старі моделі та дає нові можливості маркетологам

WhatsApp не обмежуватиме користувачів, які не прийняли правила конфіденційності.

WhatsApp залишить основні функції для тих користувачів, які не прийняли нове угоду користувача. Компанія поспілкувалася з представниками влади та експертами в області конфіденційності і пом’якшила рішення.

Замість обмежень тепер месенджер буде постійно нагадувати про оновлення правил, які діють, нагадємо, з 15 травня. Компанія повинна була ввести їх ще в лютому, однак відклала через критику і відтоку користувачів.

За новою угодою, WhatsApp тепер має право передавати дані користувачів в Facebook. Представники месенджера заявляють, що це надасть клієнтам нові можливості для спілкування з компаніями.

З 1 червня за безлімітне сховище в Google Photo доведеться платити

Компанія Google більше не буде надавати необмежене місце для зберігання зображень у високій якості в своєму сервісі Google Photo. Про це було оголошено ще в листопаді минулого року, а вступити в силу зміни повинні з 1 червня 2021 року.

Після вступу в силу нових правил обсяг безкоштовно наданого сховища для фотознімків і відео буде обмежений 15 Гбайт. Щоб розширити сховище, доведеться оформляти підписку Google One і вибирати один із запропонованих варіантів в залежності від власних потреб. Варто відзначити, що загальний обсяг фото і відео, які були завантажені в Google Фото до 1 червня, не буде враховуватися новими обмеженнями. Це означає, що у користувачів ще є час для безкоштовного завантаження всіх пам’ятних знімків і роликів в сховище Google.

Багатьом може здатися, що 15 Гбайт для зберігання фото і відео занадто мало. Однак Google стверджує, що 80% користувачів сервісу досягнутий ліміту тільки через три роки після введення обмеження. Крім того, нові правила не торкнуться власників фірмових смартфонів Google, починаючи з Pixel 2 і більш пізніх моделей. Власникам смартфонів Pixel першого покоління доведеться оформляти підписку для розширення обсягу сховища.

Читайте також:  Грудень 2022 року: апдейт Google Helpful Content

Хочеш знати більше про digital?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Cвіжі публікації

Ілон Маск створює Grok — конкурента ChatGPT

Ілон Маск створює Grok — конкурента ChatGPT

Google Analytics 4 випускає нові звіти для кампаній 360

Google Analytics 4 випускає нові звіти для кампаній 360

3 поради для перевірки технічних проблем SEO від Google

3 поради для перевірки технічних проблем SEO від Google

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: