Як за один день перевести навчання в онлайн: розповідає Вікторія Єрмакова, керівник проекту SODA

Як за один день перевести навчання в онлайн: розповідає Вікторія Єрмакова, керівник проекту SODA

5 хвилин

Навряд чи хтось у 2014 році міг припустити, що загальний курс Інтернет-маркетингу діджитал-агентства UAMASTER згодом виросте в повноцінну школу для всіх, хто хоче здобути практичні знання та навички в цифровому маркетингу. Нагадаємо, як усе починалося: ось наше перше оголошення про набір студентів на курс інтернет-маркетингу.

До початку 2020 році SODA, School of Digital Advertising, повноцінно працювала в режимі офлайн. За час існування школа випустила понад 2000 осіб. Пандемія COVID-19 і карантин одним махом зупинили успішний проєкт, що працював чітко та злагоджено.

І все ж команді вдалося практично миттєво перебудуватися та перейти в онлайн формат. Про те, скільки нервів витрачено та чашок кави було випито, перш ніж онлайн школа була запущена, ми поговорили з Вікторією Єрмаковою, керівницею проєкту School of Digital Advertising UAMASTER.

  • Через пандемію довелося швидко приймати рішення перевести курси в онлайн. Розкажи, будь ласка, з якими складнощами відразу зіткнулися?

Рішення прийняли за 1 день, як тільки з’явилася постанова від Кабінету Міністрів України про введення карантину на всій території України.

На той час вже була набрана офлайн група на курс «Контекстна реклама», який мав стартувати 19 березня. Тому найбільша складність була переконати учасників перейти в режим дистанційного навчання, і створити для них максимально комфортні умови, які б відповідали аудиторному навчанню. На жаль, захотіли не всі.

З технічного боку ми були повністю готові, так у вересні 2019 курси «Інтернет-маркетинг» і «Вебаналітика» паралельно з офлайн запустилися також і онлайн. Це був формат live трансляцій на спеціальній освітній платформі з аудиторних занять.

  • Які ти особисто бачиш переваги та недоліки дистанційного навчання?

Почну, напевно, з найсерйознішого недоліку для всієї команди школи — брак живого спілкування. Дуже не вистачає палаючих очей студентів, відчуття того щастя, коли ти вручаєш довгоочікуваний сертифікат, та випускних із неформальним спілкуванням.

Читайте також:  Новий навчальний сезон в School of Digital Advertising UAMASTER

Деяким викладачам важко вести лекції, так вони не бачать своєї аудиторії та не розуміють, наскільки добре слухачі засвоюють матеріал.

З переваг — це організація навчання. Навчання онлайн підготувати набагато легше і швидше. Для студентів є теж величезний плюс, на наступний день після заняття викладаються записи лекцій, тобто якщо хтось не встиг на live трансляції, він зможе швидко наздогнати групу. Записи ще доступні 2 тижні після закінчення курсу, тому навчання можна встигнути пройти кілька разів. В офлайні ми давали можливість нашим студентам проходити пропущені заняття повторно з наступною групою, але це дуже розтягувалося в часі, бо потрібно було чекати 2–3 місяці до старту курсу.

  • Як відреагували студенти на онлайн-навчання?

Студенти, які на момент введення карантину, вже в нас навчалися відреагували з розумінням. Хоча ми прекрасно усвідомлювали, що вони цілеспрямовано реєструвалися на офлайн навчання, і, як я говорила вище, ми зробили все, що було в наших силах, щоби вчитися було комфортно та приємно.

  • Як адаптувалися до онлайн-ситуації викладачі?

У викладачів не було проблем з адаптацією, бо більшість із них вже мають досвід проведення такого роду лекцій в інших школах.

  • Чи всі учні доходять до кінця курсів? У чому ти бачиш різницю в навчанні онлайн і офлайн? Чи всі здають проєкти, впроваджують знання?

Доходять усі. У нас було кілька поодиноких випадків, коли студенти відмовлялися від навчання через брак часу, але такі ситуації були й офлайн. Різниці в процесі немає: ті ж тести, ті ж домашні завдання, ті ж дедлайни. У кого зі студентів стоїть мета отримати максимум від навчання, той виконує всі завдання та готує проєкти. Своєю чергою ми теж почали стимулювати студентів навчатися. На курсі «Інтернет-маркетинг» ми ввели систему оцінювання та рейтинг, хто виконує менш ніж 60 % всіх завдань, той не отримує від нас сертифікат.

  • Колись карантин закінчиться. Чи буде повернення офлайн формату або це буде такий собі мікс онлайн і офлайн?
Читайте також:  Digital Digest: новини другого тижня першого літнього місяця

Звичайно буде, навіть зараз в умовах карантину багато охочих просять офлайн курси.

Поки хотілося б повернутися до формату live трансляцій з офлайн занять, але, можливо, до кінця карантину ми придумаємо інший формат.

Вадим Литвиненко, старший фахівець відділу контекстної реклами, співавтор курсу по контекстній рекламі в SoDA:

Для мене SoDA це  набагато більше, ніж «прийшов-прочитав лекцію-пішов». У школі з великим розумінням ставляться до того, що викладачеві видніше як подавати матеріал, і в цьому плані надається повна свобода, без жорстких рамок. Звичайно, це підвищує відповідальність, адже ти сам разом з колегами повністю відповідаєш за курс / воркшоп і тд.

До карантину я фактично не проводив лекції онлайн — тільки офлайн. Тому мені здавалося, що це «не те» і буде не так продуктивно. Насправді ж все виявилося набагато краще, ніж передбачалося. Головне – це відношення нас і студентів до матеріалу, організації і тд.

Як підсумок, я вважаю, що онлайн — це відмінна альтернатива і для тих, хто дійсно знає навіщо він пішов вчитися. Оскільки ми відповідальні викладачі, то у наші заняття стали тільки більш корисними, а також тривалими, адже не треба закривати аудиторію до 22.00)

З нашими курсами, які відбудуться найближчим часом, можна ознайомитись тут

Хочеш знати більше про рекламу?

Підписуйся на нашу розсилку, щоб першим
отримувати найцікавіші новини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Cвіжі публікації

Google Premier Partner 2022 – UAMASTER підтвердив статус провідної digital агенції

Google Premier Partner 2022 – UAMASTER підтвердив статус провідної digital агенції

Новий навчальний сезон в School of Digital Advertising UAMASTER

Новий навчальний сезон в School of Digital Advertising UAMASTER

“Новинка” від Walmart виявилася репостом п’ятирічної давнини

“Новинка” від Walmart виявилася репостом п’ятирічної давнини

Статті по цій темі

Станьте PPC-спеціалістом за 1 місяць!

Станьте PPC-спеціалістом за 1 місяць!

Еще нет планов на октябрь-ноябрь?

Еще нет планов на октябрь-ноябрь?

Старт нового учебного сезона в School of Digital Advertising UAMASTER

Старт нового учебного сезона в School of Digital Advertising UAMASTER

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: