Геолокаційні технології в маркетингу

Геолокаційні технології в маркетингу

6 хвилин

Змiст

Маркетинг локацій (англ. Location-Based Marketing) використовує дані про поточні або минулі місця розташування користувачів мобільних пристроїв для показу їм відповідного контенту.

Ефективність інструменту

За даними Google, 76% користувачів, які шукають локальні компанії на мобільному пристрої, наприклад, в картах або в самому пошуковику, протягом дня відвідують цю точку. І 28% – здійснюють покупку.

У 2019 році дослідження компанії Go Gulf показало, що 46% запитів користувачів у Google стосуються пошуку локальної інформації, а 97% користувачів шукають локальні бізнеси. Згідно з результатами досліджень, проведених компанією IPSOS в країнах СЕЕ, включно з Україною, ключовими критеріями при виборі продавця за допомогою локаційного пошуку є:

Ключові ресурси

Сюди відносяться карти Google, OpenStreetMaps (Instagram, Maps.me та інші збирають дані саме з цього ресурсу), Foursquare (збір даних здійснюють Apple, Samsung, Microsoft, Snapchat, Twitter, Uber та ін.).

Метод геотаргетингу

Рекламні оголошення показуються потенційним клієнтам залежно від місця їх перебування, яке визначається за IP-адресами користувачів. Певна незручність геотаргетингу в тому, що IP-адреси рідко показують точні дані місця розташування. Найпоширеніший метод фокусування показів реклами у локальних бізнесів – на конкретне місто або населений пункт.

Метод геофенсінгу або геозонування

Для більш точного, точкового попадання ефективніше працює геофенсінг – визначення місця розташування за GPS пристроями. Отримані таким чином дані оновлюються під час руху власника смартфона. За допомогою цього методу можливі варіанти швидкого інформування користувача. Геофесінг можна використовувати на окремі райони і навіть вулиці. Особливо зручно, якщо метою програми є залучення людей, що проходять повз, у торгову точку, кафе, ресторан. Варіанти використання:

Читайте також:  Де подивитися статистику TikTok акаунту, та що це означає

Варіант 1: «Там, де я». Визначте радіус покриття вашої торгової точки. Наприклад, для кав’ярні – це 500 метрів, для магазину меблів – 5 км. У рекламних системах Google Ads та Facebook Ads при налаштуванні геотаргетингу вкажіть вашу адресу та встановіть такий же радіус покриття для реклами (або максимально наближене значення). Обов’язково вкажіть вашу адресу в тексті вашого рекламного повідомлення або на банері.

Додаткова опція: протестуйте в Facebook Ads рекламу з метою «відвідуваність точок». Для цього типу цілі ви також можете налаштувати геотаргетинг з радіусом, а в якості цільової дії можна вибрати кнопку «як дістатися». По кліку на неї у користувача відкриється карта.

Варіант 2: «Там, де моя цільова аудиторія».

Якщо ваша цільова аудиторія – мандрівники або мами з дітьми грудного віку, «ловити» їх можна в аеропорту або пологовому будинку. Принцип налаштування таргетингу схожий: вказуємо потрібну адресу, ставимо мінімальний радіус. Важливо пам’ятати, що практично всі контакти ви отримаєте на мобільних пристроях. Люди не завжди готові приймати рішення миттєво, тому необхідно цей інструмент використовувати в зв’язці з ремаркетингом. За таким же принципом можна «ловити» відвідувачів виставок, конференцій, автошоу та інших галузевих заходів.

Варіант 3. Комбінування геотаргетингу і геофенсінгу.

Якщо ви відкриваєте, наприклад, мас-маркет магазин взуття або меблів в обласному центрі, перший місяць потрібно показувати рекламу на все місто. Таким чином ви побудуєте знання магазину, а ефект новизни дає шанс отримати клієнтів навіть з віддалених частин міста. У наступні місяці показуйте рекламу тільки людям, які знаходяться в радіусі 5 км від вас.

Варіант 4. Комбінування геофенсінгу і мобільного застосунку.

Наприклад, магазин може реалізувати застосунок, який пропонує тематичний мобільний контент (мода, здорове харчування, фітнес…), а також програми лояльності. Якщо у користувача є невитрачена подарункова карта або бонуси/бали/кешбек, при вході в геозону, близьку до магазину, застосунок відправляє клієнту нагадування про це. Щойно клієнт заходить в магазин, йому надається доступ до інформації про минулі покупки, рекомендації та огляди продуктів, їх наявність в цей день.

Читайте також:  Обсяг ринку інтернет-реклами у 2019 році в Україні склав 12,6 мільярдів гривень

Локальне SEO

Пошуковики розуміють запити користувачів з конкретною географічною прив’язкою: «салон краси на Хрещатику», «піца на Сумській», «аптека на Дерибасівській» тощо. Щоб ваш бізнес показувався в таких запитах, необхідно провести низку наступних робіт:

Використання Wi-Fi

Якщо у вас в кав’ярні, магазині, автосалоні, салоні краси є Wi-Fi для відвідувачів, налаштуйте роутер так, щоб при підключенні всі користувачі потрапляли на спеціальну сторінку вашого сайту. Виконайте ці правила:

 Таким чином ви будете стимулювати миттєві продажі, а також зможете пізніше взаємодіяти з цією аудиторією для повторних візитів.

Джерело: aval.ua

Хочеш знати більше про рекламу?

Підписуйся на нашу розсилку, щоб першим
отримувати найцікавіші новини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Статті по цій темі

Рейтинг популярних сайтів за квітень 2021

Рейтинг популярних сайтів за квітень 2021

Світ без кукі файлів: 3 маркетингові прогнози

Світ без кукі файлів: 3 маркетингові прогнози

TikTok: огляд рекламних форматів та кейсів

TikTok: огляд рекламних форматів та кейсів

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: