Найпоширеніші помилки при SEO оптимізації акаунту в Instagram

Найпоширеніші помилки при SEO оптимізації акаунту в Instagram

8 хвилин

Змiст

Багато власників комерційних акаунтів в Instagram і початківці-блогери нехтують пошуковою оптимізацією своїх профілів у соціальній мережі. Це велика помилка, що позбавляє сторінку значної частини аудиторії, представники якої могли б стати клієнтами або підписниками. Поговоримо про те, чому важлива SEO-оптимізація Instagram-акаунта та як її провести самому:

Чому важливо оптимізувати акаунт в Інстаграм для пошукових систем

Клієнти та підписники можуть прийти у ваш акаунт не тільки з Instagram. Адже сторінки видно не тільки в соціальній мережі — вони з’являються в результатах пошукової видачі Google та інших пошукових систем.

Якщо не оптимізувати профіль в Instagram під алгоритми пошукових систем, його не буде видно у видачі. Звичайно, повністю він із неї не зникне, але буде розташовуватись далеко не на перших позиціях. Зазвичай неоптимізовані профілі розташовуються не вище десятої сторінки пошукової видачі. А користувачі за статистикою не переглядають більше перших трьох сторінок

Оптимізація імені та опису акаунта

Для пошукового просування надзвичайно важливий тег title. Він не показується на сторінці, але відкривається користувачам як результат пошуку. Title безпосередньо впливає на позиції сайту в пошуковій видачі, тому повинен містити правильно підібрані ключові слова, що являють собою пошукові запити користувачів. На традиційних сайтах його прописують в html-коді або з допомогою CRM. А ось в Instagram Title прописати не можна. Там він формується автоматично, і містить:

  • назву облікового запису;
  • утилітарну фразу, що описує зміст сторінки.

Типовий title Instagram-акаунта виглядає ось так:

[Ім’я облікового запису] Instagram photos and videos. Змінити його можна, внісши зміни в назву нашої сторінки. Ім’я облікового запису обов’язково має містити ключові слова. Звичайно, багато ключів у ньому розмістити не вийде. Але один-два запити — цілком можливо.

Опис профілю не входить в title, але його зміст теж враховується пошуковими системами під час формування видачі. Тому буде краще, якщо воно теж буде містити ключові слова.

Читайте також:  Які оголошення Google автоматично перенесе до Performance Max?

Під час вписування ключів в ім’я та опис акаунта слід дотримуватися кількох простих правил. Використовуйте ключові слова помірно, без фанатизму. Перенасичення ними може призвести до потрапляння під фільтри пошукових систем і повного зникнення сторінки з видачі.

Не використовуйте високочастотні ключові слова. Зазвичай їх уже застосовують великі сайти або розкручені сторінки в соціальних мережах. Конкурувати з ними буде дуже складно. Вписуйте ключі не на шкоду назві та опису профілю. Усе повинно виглядати гармонійно, бути інформативним і привабливим для представників цільової аудиторії.

Використання відповідних хештегів

Типове завдання оптимізації в Instagram — використовувати хештеги, які підходять для вашої публікації та бізнесу. У соціальних мережах вони працюють як пошукові запити.

Вибір пов’язаних хештегів здається досить простим, але насправді бренди й маркетологи часто роблять дві помилки:

Вони використовують нерелевантні хештеги

Такі хештеги не відповідають ні вашій компанії, ні конкретній публікації. Якщо ви коли-небудь помічали невелику кількість показів, отриманих вашим постом від хештегів, ви вже знаєте, що це означає: ваш контент — це не те, що люди очікують побачити під час пошуку за певним тегом.

Перш ніж почати використовувати хештеги для оптимізації Instagram, проведіть невелике дослідження, перш ніж розміщувати їх під своїми постами. Наприклад, можна скористатися сервісом Combin Growth. Завдяки цьому інструменту ви знайдете хештеги, які показують вашу поточну публікацію або весь бізнес, і виявите теги, які використовуються вашими конкурентами. Не використовуйте популярні теги — ті, у яких понад 100 000 постів. Інакше ваш акаунт зникне в стрічці новин.

Взагалі не використовують хештеги

Ще одна крайність: хештеги організовують потік контенту в соціальних мережах, тому вони є життєво важливим параметром для оптимізації сторінок Instagram. Щоб уникнути цієї помилки, ввімкніть кукі та збільште свою присутність в Instagram.

Оптимізація зображень

Пошукові системи враховують під час формування видачі не тільки текстовий контент, але й зображення. Щоби підвищити позиції вашого Instagram-акаунта за вибраними запитами, потрібно дотримуватися кількох нескладних правил під час створення та публікації візуального контенту.

Читайте також:  Heinz: друга найкоротша відеореклама в історії

— Зображення повинні бути унікальними. Не варто публікувати чужі картинки, навіть якщо ви внесли в них зміни за допомогою графічного редактора.

Алгоритми пошукових систем однаково розцінять їх як неунікальний контент і знизять позиції вашої Instagram-сторінки у видачі або накладуть на неї фільтри. Алгоритмам пошуковика має бути зрозуміло, що зображено на фотографії. Сучасні нейромережі здатні оцінювати зміст знімка. Якщо програма зрозуміє, що на вашому фото, шанс того, що вона порекомендує його користувачеві, який поставив певний запит або шукає схожі зображення, буде набагато вищим.

Не нехтуйте правильним ім’ям файлу. Пошукачі враховують не тільки зміст і унікальність фотографії, але і її назву. Тому перед тим, як завантажити знімок у соціальну мережу, підберіть для нього назву з використанням ключових слів.

— Використовуйте ключові слова не тільки в назві файлу, але й у назві самої публікації. Це допоможе підвищити шанс її потрапляння в пошукову видачу. Картинки повинні бути якісними.

-Зображення повинні бути зняті на хорошу камеру та належним чином оброблені. Річ у тому, що пошукові системи вважають більш релевантними фотографії з високою якістю та підвищують їхні позиції в результатах пошуку, які демонструються користувачеві.

— Зображення з великою роздільною здатністю пошукові системи вважають якіснішими. Якщо пошуковик знайде дві абсолютно однакові картинки, але в однієї буде більша роздільна здатність, він покаже користувачеві саме її.

Оптимізація ALT тексту для зображень в Інстаграм

Атрибут ALT — це альтернативний текст, за яким пошукові системи розпізнають картинку. Він дуже важливий для SEO-просування. Його прописують для кожного завантаженого на сайт зображення. ALT обов’язково повинен містити пошукові запити.

З 2018 року в Instagram теж стало можна додавати атрибут до контенту. Ось що для цього потрібно зробити:

  • зробити фотографію й перейти в меню її завантаження в соціальну мережу;
  • зайти в розділ додаткових налаштувань; вибрати наявний там пункт Alt Text;
  • ввести атрибут ALT.
Читайте також:  У YouTube Studio додався новий показник статистики. Для чого він?

Додати атрибут можна й до раніше розміщених в Instagram фото — потрібно перейти в налаштування редагування зображення і прописати його.

ALT повинен бути прописаний у всіх публікацій. Це допоможе підвищити їхні позиції в результатах пошукової видачі.

Згадка популярних акаунтів

Зазвичай користувачі шукають популярні Instagram-акаунти. Як це може стати при нагоді в пошуковому просуванні сторінки? Усе просто: потрібно згадати в описі або назві поста назва відомого профілю. Якщо його будуть шукати через пошукову систему за іменем, у результатах видачі з’явиться і ваш акаунт. Згадку можна зробити й в історіях. Залучати до них увагу інших користувачів можна, не покидаючи соціальну мережу.

Для цього деякі блогери застосовують масслукінг — масовий перегляд історій інших акаунтів. За статистикою, після такого перегляду користувач переходить на сторінку та переглядає його сторіз. Згадка популярного блогера або великого комерційного акаунта значно збільшують шанс такого переходу.

На відміну від масслайкінга та массфоллоуінга, масслукінг безпечний. Тому що з вашого облікового запису не здійснюється ніяких дій щодо інших користувачів, які алгоритми соціальної мережі можуть розцінити як автоматичне просування. Поки ця функція не потрапила під обмеження Instagram, і для аудиторії це в новинку — масслукінг буде працювати. Як тільки користувачі зрозуміють, що їхні сторіз дивляться боти, відгук скоротиться.

Підсумовуємо

Щоби збільшити конверсію у своєму Instagram-акаунті, важливо просувати його не тільки в рамках соціальної мережі, але й у пошукових системах. Для цього в опис і назву профілю включають ключові слова, які є пошуковими запитами. Також важлива робота з зображеннями: вони повинні бути унікальними, з правильною назвою і прописаним атрибутом ALT. Ще один спосіб — згадка в історіях і постах профілів популярних користувачів.

Хочеш знати більше про digital?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Cвіжі публікації

Google Merchant Center вилучає 4 моделі атрибуції з відстеження конверсій

Google Merchant Center вилучає 4 моделі атрибуції з відстеження конверсій

YouTube оновив інструмент Product Drops для покращення доступності та контролю

YouTube оновив інструмент Product Drops для покращення доступності та контролю

Рекламодавці почали втікати від X

Рекламодавці почали втікати від X

Статті по цій темі

Meta встановлює нові стандарти для політичної реклами

Meta встановлює нові стандарти для політичної реклами

Meta запустить платну передплату для використання Facebook та Instagram без реклами в ЄС

Meta запустить платну передплату для використання Facebook та Instagram без реклами в ЄС

Компанія Meta може стягувати плату від користувачів Facebook і Instagram

Компанія Meta може стягувати плату від користувачів Facebook і Instagram

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: