9 цілей для соціальних мереж, які допоможуть покращити вашу стратегію у 2020 році

9 цілей для соціальних мереж, які допоможуть покращити вашу стратегію у 2020 році

14 хвилини

Змiст

У бізнесі цілі служать дорожньою картою для стратегії та водночас дозволяють оцінювати успіхи й помилки.

Тому цілі, які ви ставите перед собою в соціальних мережах, не повинні виникати нізвідки. Розуміння даних завжди має бути наріжним каменем усіх цілей. Ось чому всі цілі соціальних мереж на 2020 рік у даних.

Нижче наведено список із дев’яти цілей у соціальних мережах, на які необхідно звернути увагу у 2020 році, а також приклади брендів, які вже успішно працюють за кожним пунктом.

Перестаньте ігнорувати свою аудиторію

Соціальні мережі постійно змінюються, і SMM фахівці повинні бути в курсі цих змін. Але основні принципи бізнесу залишаються тими ж самими.

Один із базових принципів, про який ніколи не можна забувати — ваш бізнес орієнтований на клієнта. Цей принцип повинен бути вбудованим у кожен крок вашої бізнес-стратегії, від досліджень до підтримки клієнтів.

То як саме основний принцип орієнтації на клієнта можна пристосувати до тенденцій соціальних мереж 2020 року?

Що ж, перестаньте ігнорувати ваших клієнтів у соціальних мережах. Ви можете бути зараз обурені припущенням, що нехтуєте своїми клієнтами. Але давайте відверто, наскільки часто ви використовуєте соціальні мережі, щоби взаємодіяти й дізнаватися більше про вашу цільову аудиторію?

Звісно, ви відповідаєте на коментарі та повідомлення, але в цьому році важливо застосовувати соціальний моніторинг, щоби знати, що говорять про ваш бренд у мережах і спілкуватися з користувачами.

Найпростіший спосіб використовувати соціальний моніторинг — це знаходити та відповідати на немарковані згадки: це ті випадки, коли люди говорять про вашу компанію, не звертаючись до неї безпосередньо. Крім того, за допомогою моніторингу можна аналізувати великі обсяги соціальних даних для аналізу продуктів, виявлення потенційних клієнтів і розуміння вашої цільової аудиторії.

Забудьте про опитування та форми зворотного зв’язку — соціальний моніторинг дає вам доступ до нефільтрованих думок, якими органічно обмінюються онлайн-користувачі.

Є багато способів зробити бізнес більш орієнтованим на клієнта, аналізуючи дані соціального моніторингу та діючи відповідно до цього. Ось чудовий приклад використання моніторингу для підвищення впізнаваності бренду та природної взаємодії з цільовою аудиторією без спаму.

Натхнення: @HiltonSuggests

Hilton Hotels запустив єдину у своєму роді програму Hilotn Suggests.

Вона пов’язує місцевих експертів із людьми, які шукають рекомендації для подорожей за допомогою соціального моніторингу в Twitter, і відповідає на них через спеціальний акаунт. Люди, які дають рекомендації — це місцеві співробітники Hilton, які знають кращі місця в конкретному місці. Це робить рекомендації справжніми, цінними та особистими. Така програма — відмінне поєднання розуміння потреб аудиторії та ефективних дій для їхнього задоволення. Не кожна людина, що запитала рекомендації щодо подорожі, зупиняється в готелі Hilton, але наступного разу, коли вона вибирає місце для відпочинку, може згадати наскільки поради співробітника готелю були корисні під час останньої поїздки.

Спробуйте продавати в соцмережах

Платформи соціальних мереж працюють над тим, щоби надати все більше способів продавати продукти безпосередньо онлайн, не виходячи з мереж або додатків.

Такі функції, як Instagram Checkout, тепер дозволяють користувачам здійснювати покупки в бренду, який їм подобається, не виходячи з програми, у той час як Pinterest також містить усе більше комерційних функцій. Ці зусилля відповідають тенденціям клієнтів — у дослідженні, проведеному компанією GlobalWebIndex серед 178 421 інтернет-користувача у віці від 16 до 64 років. Було виявлено, що 28 відсотків користувачів звернулися до соціальних мереж під час дослідження продуктів в інтернеті.

Читайте також:  Реклама в Telegram – почалася реєстрація в офіційному сервісі

У 2020 році варто звернути увагу на продажі в соціальних мережах. Ви можете продавати без будь-яких спеціальних функцій, пропонуючи свої продукти користувачам, які можуть бути потенційно зацікавлені в них.

Але як знаходити таких користувачів?

Приєднуючись до відповідних спільнот у соціальних мережах: subreddits, групи Facebook, чати Twitter тощо. Люди постійно запитують рекомендації, і ви можете приєднатися до цих розмов (тільки не спамте й не будьте нав’язливі). Тут також може допомогти соціальний моніторинг — настройка дозволить вам знаходити соціальні пости, які вказують на намір покупки (питаючи рекомендації або скаржачись на конкурентів). Потім ви можете взаємодіяти з цими користувачами в режимі реального часу.

Натхнення: Peripherii

Peripherii — це дуже активний у Твіттері бренд smart сережок. Вони слідкують за хештегами навколо портативних пристроїв і AirPods і просувають свій бренд у відповідних спільнотах.

Такий підхід може бути ризикованим, адже можна отримати ефект, коли вас сприймають

як розсилання спаму. Але варто розглянути всі можливості залучити потенційних покупців.

Стримінг

Стримінги — не новий тренд — це одна з основних тенденцій у соціальних мережах протягом декількох років. Проте, такі відео все ще пропонують значний потенціал для маркетологів — і тепер усе більше брендів вибирають цей варіант.

Стримінги дозволяють вам негайно реагувати на те, що відбувається, зв’язуватися зі своєю аудиторією та показувати їм, що за брендом стоять живі люди. Це дозволяє вам безпосередньо спілкуватися з вашою аудиторією.

Практично кожна платформа соціальних мереж розуміє всю міць стримінгового відео, й у 2019 році навіть LinkedIn представила цю функцію.

Ви можете використовувати live video, щоби розкрутити презентацію продукту, поспілкуватися зі своєю аудиторією, висвітлити реальну подію або оголосити конкурс у соціальних мережах.

Натхнення: Experian

Ми не хочемо бути упередженими, але за компаніями, що надають кредитні звіти, як правило, не дуже цікаво стежити в соціальних мережах. У фінансах не так багато захопливих речей, однак, компанія Experian доводить, що можна створювати крутий контент навіть для кредитних установ.

Experian використовує онлайн-трансляції для зв’язку зі своїми клієнтами. Щосереди Experian організовує чат у Твіттері, де обговорюють теми особистих фінансів, і підсилюють дискусію, додаючи в ефір Periscope і YouTube, щоби відповідати користувачам за допомогою відео.

Співпрацюйте з мікроінфлюенсерами

Маркетинг впливу може бути потужною стратегією, але деякі бренди все ще припускають, що він пов’язаний виключно з відомими та дорогими «зірками». Безперечно, цифри аудиторії важливі, але не забувайте про потенціал дрібніших популярних особистостей, які, як правило, мають щиріші стосунки зі своєю аудиторією і, отже, краще встановлюють довіру.

А в маркетингу більше довіри означає вищі показники конверсії.

Ось чому 2020 рік буде роком мікроінфлюенсерів. Подивіться на тих блогерів, у яких менше ніж 100 000 підписників, знайдіть людину, яка відповідає іміджу вашого бренду та цінностям, і зверніться до нього для потенційного співробітництва.

Читайте також:  Google змінив плани щодо third-party cookies

Натхнення: Samsung

У березні минулого року Samsung співпрацював із декількома креативними мікроінфлюенсерами (до 25 000 підписників) в Instagram, щоби просувати Galaxy Note 10. Вони працювали з декількома блогерами різних професій та інтересів — наприклад, одним зі співавторів був Урша Ахац, Народжений у Словенії спортивний блогер із понад 10 тисячами підписників.

Отже, Samsung вдалося приєднатися до різних аудиторій і продемонструвати можливості телефону більш креативно та захопливо.

Розважайтесь з AR

Якщо ви все ще думаєте, що AR хороша тільки для того, щоби малювати котячі вушка на селфі дівчинки-підлітка, подумайте ще раз. Усе більше й більше брендів у даний час використовують AR-фільтри в соціальних мережах, щоби просувати товари та послуги, і деякі з них досягли великого успіху.

На даний момент трьома основними платформами для AR є Instagram, TikTok і Snapchat — вони також надзвичайно популярні у Millennials і Gen Z. Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг у своєму списку цілей на майбутнє десятиліття особливо наголосив на використанні технологій AR і VR, що є вірним показником того, що Facebook буде прагнути й далі рухатися в цьому напрямку.

Instagram навіть спонукає користувачів створювати свої власні фільтри завдяки безкоштовному доступу до Spark AR Studio, тому немає ніяких підстав не випробувати його.

Натхнення: Кайлі Косметікс

Навіть найбільші знаменитості в Instagram прагнуть використовувати AR, щоби максимізувати свою продуктивність. «Kylie Cosmetics» Кайлі Дженнер недавно створила AR-фільтр, який дозволяє глядачам віртуально приміряти свої продукти.

Фільтр допомагає вибирати різні відтінки з колекції, що, до речі, також є функцією, яка тепер доступна для окремих брендів на Pinterest і YouTube.

Подружіться з алгоритмами

Освоєння алгоритмів соціальних мереж — хороша мета для будь-якого року, але якщо ви ще цього не зробили, зараз саме час приступити до виконання цієї місії.

Так, звіт за звітом говорить нам, що органічне охоплення падає, але це не означає, що ви повинні здатися.Натомість, ви повинні зрозуміти, які типи контенту відповідні для кожної платформи, і використовувати це у своєму підході, щоби максимізувати органічне охоплення.

Креативність тут — це ключ: ми всі знаємо, що багато соціальних мереж підвищують популярність відеоконтенту, але це не означає, що вам слід створювати відеоролики, у яких немає «родзинки», без будь-яких оригінальних ідей. Той факт, що взаємодія є ключем до органічного охоплення, добре відомий, але ви не можете просто попросити людей ставити лайки та коментувати ваші пости. Щоб оптимізувати свої результати, вам потрібно придумати привабливий контент відповідно до змін алгоритму.

Натхнення: Іnnocent Drinks

Це бренд, який знає, як відповідати тенденціям контенту, і водночас підтримувати його відповідним до їхнього основного бізнесу. Усе виглядає привабливо, без маніпуляцій, сенсацій чи хитрості.

Читайте також:  Facebook дозволив рекламодавцям розраховуватися гривнею

Innocent Drinks отримує залученість аудиторії, залишаючись трохи абсурдним і надзвичайно привабливим — хоча варто підкреслити, що вони роблять це, зберігаючи водночас «голос бренду» й ніколи не йдуть занадто далеко від своєї бізнес ніші.

Залиште місце для експериментів

Останнім часом з’являються нові соціальні платформи, деякі з них дійсно мають великий потенціал і можуть забезпечити доступ до активної аудиторії.

Розглянемо нововведення на прикладі TikTok. Платформа насправді не дуже нова та дуже популярна, але є маркетологи, які сумніваються, чи варто там розміщувати контент.

Натхнення: The Washington Post

Серйозна газета, ймовірно, не той бренд, від якого ви очікуєте побачити контент у TikTok, але The Washington Post приєдналася до платформи у 2020 році та швидко стала вірусною сенсацією.

Що ще більш примітно, так це те, що WaPo вдається поширювати новинний контент за допомогою коротких відеороликів, водночас роблячи їх дуже цікавими.

Станьте більш «приватними»

Однією з найбільших тенденцій у соціальних мережах у 2020 році буде конфіденційність. Недавні проблеми з політичними скандалами, розкриттям даних, і навіть гучним звільненням через раніше опубліковані суперечливі думки призвели до того, що все більше людей закриваються у власних стінах соціальних мереж і звертаються до більш інтимних, приватних розмов в інтернеті. Люди все ще користуються соціальними платформами та додатками з однаковою частотою, але їхні обговорення все частіше виходять із поля зору громадськості, що є важливою тенденцією для маркетологів.

Бренди можуть задовольнити цю тенденцію, наприклад, створивши групу в Facebook або створивши список «близьких друзів» для найпопулярніших фанатів в Instagram. Завдяки таким опціям бренди можуть ділитися ексклюзивним контентом зі своїми найвідданішими підписниками, чим можуть спонукати інших взаємодіяти з вашими акаунтами в надії отримати запрошення вступити в групу.

Натхнення: Lumen5

Lumen5 — це додаток для редагування відео, який має дуже лояльну призначену для користувача базу. Компанія створила групу Facebook, щоби поділитися порадами про те, як використовувати програмне забезпечення та редагувати відео ще у 2016 році, і тепер у неї більше підписників, ніж в офіційної сторінки бренду.

Користувачі можуть зв’язуватися один з одним і допомагати іншим, а також розпитувати групу розробників інструменту про можливості та плани на майбутнє.

Почніть обмін повідомленнями

Популярність обміну повідомленнями є ще одним показником переходу до конфіденційності. У даний час у соціальних мережах відбувається безліч взаємодій у соціальних мережах — люди спілкуються як зі своїми друзями, так і з брендами. І з огляду на це, варто звернути увагу на можливості.

У 2020 році варто подумати, як ваш бізнес може краще взаємодіяти зі своїми підписниками за допомогою обміну повідомленнями. Боти Messenger також можуть бути відмінним способом підключення до ваших клієнтів, але остерігайтеся повної автоматизації ваших розмов. Попри те, що це 2020 роки, люди все ще воліють спілкуватися з людьми.

Натхнення: Whole Foods

WholeFoods славиться продажем свіжих екологічно чистих продуктів і пропагандою здорового харчування. Їхні чат-боти виключно фірмові — це бот Messenger, який рекомендує рецепти, розроблені спеціально для вас (і, звичайно, з використанням продуктів Whole Foods). Ви можете вибрати свої уподобання та отримати смачний рецепт натомість.

На закінчення

Це деякі з ключових тенденцій, які, найімовірніше, наберуть чинності у 2020 році, розподілені за цілями, які ви можете застосувати до свого стратегічного підходу. І хоча багато що ще належить зробити, ви помітите, що багато які з пунктів тут взаємопов’язані.

Почніть використовувати соціальний моніторинг, і ви зможете виявити мікроінфлюенсерів; створіть закриту спільноту, і ви почнете отримувати повідомлення; створіть фільтри AR і отримаєте перевагу в нових програмах тощо.

Хочеш знати більше про рекламу?

Підписуйся на нашу розсилку, щоб першим
отримувати найцікавіші новини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент
тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!

Cвіжі публікації

Чому ефективність реклами у 2022 році може знизитися?

Чому ефективність реклами у 2022 році може знизитися?

Badged Meta Business Partner – новий статус digital агенції UAMASTER

Badged Meta Business Partner – новий статус digital агенції UAMASTER

Просування в Instagram: пошук, хештеги та інші секрети розкрутки аккаунту

Просування в Instagram: пошук, хештеги та інші секрети розкрутки аккаунту

Статті по цій темі

Як робити публікації в Facebook ефективніше: A/B тести чи кілька мов

Як робити публікації в Facebook ефективніше: A/B тести чи кілька мов

Кращий час для публікації постів у соціальних мережах під час COVID-19

Кращий час для публікації постів у соціальних мережах під час COVID-19

7 серйозних провалів у соціальних мережах, та як їх запобігти

7 серйозних провалів у соціальних мережах, та як їх запобігти

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

performance_marketing_engineers/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: