Интернет-маркетинг

Цифрове перетворення більше не модне слово, а необхідність

Спалах коронавірусу змусив компанії переосмислити свої бізнес-моделі, і багатьом довелося запускати цифрові ініціативи швидкими темпами та з обмеженими ресурсами.

Як зауважив президент компанії Razorfish, одного з найбільших світових інтерактивних агентств, Джош Кампо, те, що зараз відбувається, схоже на створення літака під час польоту.

На його думку, здебільшого бренди приходять у його агентство з конкретною проблемою, переосмислення якої стимулює цифрову трансформацію. Але тепер, коли криза COVID-19 продовжує різко змінювати поведінку споживачів, підприємства різних галузей опиняються в стані, у якому цифрова трансформація необхідна для виживання.

Цифрове перетворення не повинно займати роки

Гарна новина полягає в тому, що цифрова трансформація (або діджиталізація) не повинна займати роки для впровадження або ІТ-організацію для запуску. За словами президента компанії Lytics, Кайкаса-Вольфа, одна з найбільш поширених помилок, пов’язаних із цифровим перетворенням, — ідея про те, що вона повинна очолюватися ІТ, містити комплексні ввідні дані, які даватимуть 360-градусне уявлення про клієнта, і мати довгі та складні технічні завдання на створення проєкту.

«Вам не потрібно об’єднувати всі дані ваших клієнтів», — сказав Кайкас-Вольф. Фактично, дані його компанії показують, що організації часто хочуть бачити понад 100 цифрових полів, щоби створити повне уявлення про клієнта, але менше, ніж 10 % полів, що настроюються, справді використовуються для сегментування клієнтів і активації даних для кампаній. 82 % прогнозованих даних, що використовуються для рекомендацій, уже отримані з поведінкових даних «у вас під рукою».

Іншими словами, цифрове перетворення не повинно бути багаторічною чи, навіть, багатомісячною ініціативою.

Читайте також:  10 порад маркетологам від Гарі Вайнерчука

Чому ваша команда грає ключову роль у вашій цифровій трансформації

Директор роботи з клієнтами, Майкл Шаттук зазначив, що проєкти, які раніше були процесом, розрахованим на рік, тепер реалізуються за два-три тижні.

«Це відбувається швидше, ніж ми коли-небудь уявляли», — сказав Шаттук. Багато в чому завдяки тому, що співробітники компанії здатні швидко і плідно розкрити свій потенціал.

Кризи часто призводять до найвищого потенціалу в людей, і пандемія висвітлила всі способи розкриття потенціалу співробітників компаній. «Зрештою, мова йде про людей».

Він також наголосив на важливості приділення уваги потребам ваших співробітників, особливо зараз, коли фізична взаємодія між співробітниками тимчасово припинена. Якщо бізнес-лідери не знаходять час, щоби підтримати своїх співробітників — звернутися до них і переконатися, що в них усе добре — компанії ризикують втратити своїх колег. За словами Шаттука, це не проблема HR, а організаційна проблема.

Найбільша перешкода для цифрової трансформації

Шаттук каже, що збої в комунікації є найбільшим стримувальним чинником для цифрової трансформації. Щоб обмежити кількість помилок у спілкуванні, він рекомендує сформувати «коаліцію цифрового перетворення», що складатиметься з членів команди з різних рівнів бізнесу. Пріоритетом коаліції має бути виявлення бар’єрів у культурі, технологіях і процесах компанії.

Після того, як були визначені проблеми, наступний крок — інвентаризація: Яка готовність бізнесу до змін? До чого він неготовий? Які проблеми клієнтів стали очевидними?

Компанії не можуть покладатися виключно на дорогі технологічні рішення для реалізації цифрової трансформації або просто копіювати інші компанії, які змогли домогтися успіху в діджиталізації. Те, що може знадобитися для перетворення в одній компанії, може не відповідати потребам іншої компанії. Виявивши власні слабкі місця вашої компанії, ви зможете розробити кризову стратегію, відповідну бізнес-моделі вашої організації.

Читайте також:  Як ефективно використовувати чат-бот Facebook Messenger для вашого бізнесу?

Тримайте вашого клієнта в центрі вашої ініціативи із цифрового перетворення

«Всі цифрові перетворення починаються й закінчуються замовником», — говорить генеральний директор Geekhive, Пітер Ладка. Підприємства повинні бути «готові до майбутнього», тоді вони виходять за рамки своїх ініціатив із цифрового перетворення.

За словами Ладки, справжня цифрова трансформація еволюціонує й постійно змінюється, і, щоб усе розвивалося, підприємства повинні постійно цікавитися, як кожен проєкт обслуговує клієнта.

Щоби бути в курсі, куди рухається бізнес під час кризи коронавірусу, компаніям рекомендується: запланувати щоквартальний контент, встановити потрібну якість обслуговування клієнтів, дані та цілі UX. Потім визначте KPI для просування цілей разом зі способами вимірювання цих KPI — перевіряючи мету кожні 90 днів. Якщо ви не можете виміряти свої цілі, ви не зможете їх досягти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!Статті по цій темі:
Попередня стаття

Facebook представив Messenger Rooms — послугу для відеодзвінків

Наступна стаття

Мобільний додаток, як успішна стратегія омніканальності