Другое

Об’єм рекламно-комунікаційного ринку України 2018 і прогноз об’ємів ринку 2019

Всеукраїнська рекламна коаліція підвела підсумки 2018 року і надала дані за обсягами рекламного медіа-ринку і України.

Digital (Internet) реклама

Динаміка і структура інтернет ринку за останні роки стали об’єктами ряду публічних дискусій. Найчастіше експерти не сходилися у своїх оцінках об’ємів пошукової реклами, крім того, оскаржувалася необхідність враховувати в об’ємі медіа-ринку бюджети пошуку.

Експерти цифрової реклами ВРК, готуючи оцінку об’єму ринку, дотримувалися класифікації IAB (Interactive Advertising Bureau) для того, щоб процес, структура, логіка оцінки і прогнозування повністю знаходилися у світовому контексті. Дійсно, не усі категорії IAB можна на 100% атрибутувати класичному медійному ринку, тому прийнято рішення сформувати окремо оцінку об’єму Інтернет ринку за стандартами і категоріями IAB. І тільки деякі частини Інтернет ринку (банерна реклама, цифрове відео, спонсорство) врахувати в об’ємі Медіа реклами.

Зважаючи на поточний процес розробки нової методології оцінки об’єму ринку робочою групою IAB коригування в ринкові оцінки 2018, висловлені раніше, не вносилися. Для прогнозу 2019 були застосовані експертні коефіцієнти зростання. За оцінкою робочої групи при IAB Україна в першому півріччі 2019
нова методологія буде пілотно протестована на вибірці 3-4 агентств, після чого буде проведена повторна оцінка ринку, яка відповідно буде врахована в наступному оновленні прогнозу.

Максимальний, хоч і стриманий за оцінкою експертів, ріст бюджетів прогнозується в категоріях пошук і цифрове відео, який включає інфляційну складову і органічне зростання.

Також експертами прийнято рішення по трьох раніше не оцінюваних категоріях (класифайди, лідогенерація та імейл маркетинг) розробити методологію оцінки на початку 2019, таким чином привівши категорії, які оцінюються ВРК, до ще більшої відповідності стандартам IAB.

Digital реклама (по класифікації IAB) :


Підсумки 2018 і прогноз 2019 рекламного медіа ринок в цілому.

Читайте також:  Instagram дозволив закріплювати кращі коментарі в публікаціях

За прогнозами на 2019 рік зростання не лише збережеться, але і навіть прискориться – до +27%.
Таким чином, по підсумку 2018 року ринок медіа реклами виріс на 25%.

Інтернет реклама продовжує лідирувати по темпах приросту.

При цьому, інтернету вже «тісно» в традиційному медійному ринку і частина його бюджетів винесена за рамки медіа.

Джерело: ВРК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!Попередня стаття

5 трендов контент-маркетинга в 2019 году

Наступна стаття

Медийная реклама и видео: ведущие рекламодатели ноября 2018